1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Mecz Polska - Niemcy: oficjalne pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego
Mecz Polska - Niemcy: oficjalne pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego
Pixabay.com
Piotr
Piotr

Mecz Polska - Niemcy: oficjalne pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego

Po raz ostatni reprezentacja Polski miała okazję zagrać z reprezentacją Niemiec w 2016 roku w trakcie pamiętnych Mistrzostw Europy, w których nasz zespół dotarł do ćwierćfinału. Dokładnie w siódmą rocznicę tego spotkania Polska rozegra z Niemcami mecz towarzyski. Został on zorganizowany specjalnie z myślą o godnym pożegnaniu Jakuba Błaszczykowskiego, jednego z najbardziej zasłużonych reprezentantów naszego kraju w XXI wieku.Reprezentacja Polski podejmie Niemcy na Stadionie Narodowym

Mecze reprezentacji Polski z Niemcami zawsze budzą ogromne emocje. I choć przeważnie to Niemcy wychodzą z tych pojedynków zwycięsko, to nie sposób odmówić naszym piłkarzom wysokiego zaangażowania w tych szczególnych meczach. Dlatego też, choć 16 czerwca nasza reprezentacja podejmie Niemcy jedynie w meczu towarzyskim, możemy oczekiwać naprawdę wysokiego poziomu oraz intensywnej pracy naszych piłkarzy na boisku. Zwłaszcza, że specjalną okazją w tym meczu będzie oficjalne pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Były kapitan reprezentacji zagra swój ostatni mecz w trykocie Biało-Czerwonych. Ciężko o bardziej odpowiednie miejsce, niż Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie Błaszczykowski miał okazję strzelać bardzo ważne gole.

Trudna rywalizacja Biało-Czerwonych z Niemcami

Reprezentacja Polski rozegrała już 21 spotkań z reprezentacją Niemiec. Bilans tych pojedynków nie jest jednak korzystny dla Biało-Czerwonych. Niemcy wygrywali takie spotkania 13-krotnie, natomiast 7 meczów zakończyło się remisem. Polska wygrała z Niemcami tylko raz. Miało to miejsce 11 października 2014 roku w meczu eliminacyjnych do Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni wygrali 2-0 na Stadionie Narodowym w Warszawie po bramkach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili. Po raz ostatni Polska mierzyła się z Niemcami na Euro 2016 w fazie grupowej. Wówczas po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu padł bezbramkowy remis, a Polacy zainkasowali bardzo ważny punkt.

Pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Polska - Niemcy

Mecz towarzyski Polska – Niemcy w dużej mierze został zorganizowany w celu godnego pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych i najbardziej zasłużonych reprezentantów naszego kraju w XXI wieku. Błaszczykowski grę w Biało-Czerwonych barwach rozpoczął w 2004 roku od kadry U-19. W seniorskiej reprezentacji „Kuba” zadebiutował 28 marca 2006 roku w spotkaniu z Arabią Saudyjską, wygranym przez Polskę 1-2.

Na swojego pierwszego gola w kadrze Jakub Błaszczykowski musiał poczekać do 22 sierpnia 2007 roku. Już jako zawodnik Borussi Dortmund Błaszczykowski zdobył gola w meczu towarzyskim z Rosją. Jego ostatnim trafieniem była bramka w meczu z Portugalią w ramach Ligi Narodów 2018/2019. Mimo tej bramki Polska przegrała z Portugalią 2-3. Jakub Błaszczykowski rozegrał w reprezentacji Polski 108 spotkań i strzelił 21 bramek. W latach 2010-2014 był jej kapitanem. Co ciekawe, Błaszczykowski ma na swoim koncie trafienie także w meczu przeciwko reprezentacji Niemiec. Dokonał tego w meczu towarzyskim 6 września 2011 roku, a mecz zakończył się remisem 2-2.

Mecz towarzyski w trakcie eliminacji do Mistrzostw Europy

W czerwcu reprezentacja Polski rozegra dwa spotkania. Najpierw 16 czerwca Biało-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Narodowym przeciwko reprezentacji Niemiec. Będzie to oficjalne pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego w narodowej reprezentacji. Nie wiemy jednak, ile minut dostanie „Kuba” na boisku. Biorąc pod uwagę pragmatyczny charakter obecnego selekcjonera, Fernando Santosa, Błaszczykowski nie dostanie raczej więcej, aniżeli jedną połowę meczu.

Santos nie krył bowiem niezadowolenia z faktu, że Polska rozegra mecz towarzyski z Niemcami. Cztery dni później Biało-Czerwoni rozegrają wyjazdowy mecz z Mołdawią w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. A biorąc pod uwagę dwa pierwsze mecze eliminacyjne reprezentacji Polski, komplet punków w tym mecz wcale nie jest taki pewny. Z tego względu możemy sądzić, że Santos wykorzysta mecz Polska – Niemcy, aby szlifować dyspozycję zawodników i budować kadrę na przyszłe mecze.