Najciekawsze transfery w ligach zagranicznych

Najciekawsze transfery w ligach zagranicznych

Lato to czas na sezon urlopowy dla większości ludzi, ale nie dla menadżerów czy agentów piłkarskich, dla nich jest to najważniejsza część sezonu - okienko transferowe. Tegoroczne przed startem najważniejszych lig w Europie było nieco przesunięte przez mistrzostwa Europy, na których również pokazało się kilku graczy, którzy w następstwie latem zmienili kluby.


Zanim jednak zaczniemy śledzić wyniki meczów na żywo w różnych ligach warto przeanalizować rynek transferowy, który w tym okienku był bardzo ruchliwy i niezwykle ciekawy. Przede wszystkim wszyscy piłkarski kibice żyli transferem Paula Pogby do Manchesteru United, ostatnie saga została zamknięta, a Francuz za ogromne pieniądze zamienił Włochy na Anglię.


Tymczasem Juventus Turyn również wykorzystał pieniądze z transferu Pogby, oglądanie meczów na żywo włoskiej Serie A będzie teraz jeszcze ciekawsze, a to za sprawą, miejmy nadzieję, wielu bramek Higuaina, który wzmocnił mistrza Włoch za kwotę 90 mln euro.
Aby śledzić wyniki meczów drużyny Hulka będziemy musieli teraz przestawić swój tryb życia, gdyż popularny Brazylijczyk za ponad 50 mln euro zamienił Europę na chińską Superligę. O obrońcę Evertonu zabiegał jeszcze Jose Mourinho za czasów, kiedy trenował Chelsea, jednak angielski klub z Liverpoolu był nieugięty, ale do czasu, bo tego lata John Stones zamienił Everton na Manchester City.


To tylko kilka największych transferowych ruchów tego lata, ale trzeba przyznać, że to okienko jest niezwykle emocjonujące i pełne transferów za bardzo duże pieniądze. Miejmy nadzieję, że dzięki temu śledzenie wyników live naszych ulubionych drużyn stanie się dla nas jeszcze bardziej ciekawe.