1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Neymar - wszystko na temat transferu Brazylijczyka!
Neymar - wszystko na temat transferu Brazylijczyka!
Pixabay.com
Piotr
Piotr

Neymar - wszystko na temat transferu Brazylijczyka!

Transfer o którym mówiło się od dłuższego czasu, stał się faktem. Neymar przeszedł do arabskiego Al-Hilal, który w swoim składzie posiada już kilka gwiazd europejskiego futbolu, w tym takich piłkarzy jak Sergej Milinkovic-Savic, Rúben Neves czy Bono. Tym razem, Al-Hilal postanowił wzmocnić się o gwiazdę PSG, która i tak była w paryskim klubie osobą, w której nie pokładano wielkich nadziei. Skutkiem tego, zarówno PSG otrzymało odpowiednią kwotę za swojego piłkarza, jak i ten, mógł zmienić swoje otoczenie, na bardziej egzotyczne i mniej wymagające piłkarsko.

Ile kosztował Neymar drużynę Al-Hilal?

Według oficjalnych źródeł, takich jak Transfermarkt, Neymar kosztował Al-Hilal kwotę 90 milionów euro. Nie jest to jednak największa kwota za Brazylijczyka, ponieważ ten przychodził do PSG z Barcelony, za kwotę 180 milionów euro. Można więc powiedzieć, że Saudyjski Al-Hilal zapłacił za gwiazdę PSG połowę kwoty. Warto jednak zwrócić uwagę także i na to, że Neymar w ostatnich latach obniżył swoją formę, a jego liczby nie wyglądają już tak dobrze, jak jeszcze w momencie przejścia z Barcelony do PSG. Skutkiem tego, czas Neymara w europejskiej piłce zakończył się tuż po Ronaldo i Messim.

Zarobki Neymara w Al-Hilal

Oprócz zadowalającej kwoty dla klubu PSG, również i piłkarz musiał otrzymać warunki, które pozwoliły podjąć mu decyzję o przejściu do Arabii Saudyjskiej. Co ciekawe, zarobki Neymara są bardzo interesujące. Jeśli rozłożylibyśmy je na czynniki pierwsze okazuje się, że Neymar zarabia odpowiednio:  1. - 400 mln euro w dwa lata,


  2. - 200 mln w rok,


  3. - 17 mln w miesiąc,


  4. - 21,47 tys. euro w dzień,


  5. - 1117 euro w godzinę,


  6. - 19 euro w minutę.


Jak widać, liczby są gigantyczne i z pewnością, robią one wrażenie na każdym z nas. Czy jednak takie liczby są imponujące dla Neymara? Zapewne nie, ponieważ posiada on serię biznesów, które są równie dochodowe i które również generują dla niego spore liczby, w każdym miesiącu.

Neymar zażądał nie tylko pieniędzy…

Warto jednak pamiętać, że na tym nie koniec historii uposażeń Neymara. Brazylijczyk postawił bowiem klubowi piłkarskiemu z Arabii Saudyjskiej bardzo duże wymogi, względem swojego przyjścia do klubu.Na samym początku Neymarowi zostało zaproponowane 500 tysięcy euro za każdy post na jego Instagramie, który będzie promował Arabię Saudyjską. Dzięki temu, Neymar może w bardzo prosty sposób zwiększać przychód w dosłownie kilka minut, po wystawieniu każdego posta, który będzie nawiązywał właśnie do Arabii Saudyjskiej.Neymara nie mogły ominąć inne przywileje. Jednym z nich jest gwarantowany, prywatny samolot, który będzie do użytku Neymara, bez żadnych ograniczeń. Do tego dochodzi posiadłość o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, która będzie należeć do niego, bez żadnych obowiązków finansowych. Warto dodać, że owa posiadłość posiada własny park, a także personel, który przez 24 godziny na dobę, zajmuje się jego obsługą. Do tego dochodzi trzech kucharzy, którzy mają realizować wszelkie posiłki dla piłkarza.Wśród ciekawych informacji, które krążą po sieci, warto wspomnieć o małym zoo, które Neymar zażądał dla siebie. W owym zoo, miały znajdywać się egzotyczne zwierzęta.

Arabia Saudyjska to nie tylko przywileje…

Warto pamiętać, ze Arabia Saudyjska jest niezwykle hermetyczna, jeśli chodzi o kwestie relacji międzyludzkich. Przekonał się o tym Cristiano Ronaldo, dla którego specjalnie zniesiono obowiązek małżeństwa dla osób, które mieszkają razem. Skutkiem tego, jego dziewczyna Bruna Biancardi, może mieszkać z piłkarzem, na terenie Arabii Saudyjskiej (ludność dalej musi mierzyć się z takim zakazem).

Jednak nie tylko Cristiano Ronaldo będzie miał owe przywileje. Należy pamiętać bowiem, iż Neymar jest wielkim fanem kobiet, tak więc również i jemu, rząd Arabii Saudyjskiej zaproponował zniesienie tej zasady.Ile koszulek sprzedał już Neymar?

Należy pamiętać o tym, że oprócz wartości sportowych, które może wnieść Brazylijczyk, idą za nim ogromne możliwości marketingowe. Skutkiem tego, Neymar już w ciągu 7 godzin od oficjalnego zaprezentowania w Al-Hilal, sprzedał ponad 10 tysięcy koszulek z własnym nazwiskiem!