1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Ósma kolejka Ekstraklasy
Ósma kolejka Ekstraklasy
Pixabay.com
Piotr
Piotr

Ósma kolejka Ekstraklasy

Można na nią narzekać, wytykać, wyszydzać, śmiać się, a jednak, kiedy przychodzi piątek i godzina 18:00 nasze oczy skierowane są na mecz na żywo w Internecie polskiej Ekstraklasy. A kiedy jest przerwa reprezentacyjna to ciągle nam czegoś brakuje. Polskiej piłki.



I to już właśnie w piątek równo o godzinie 18:00 możemy liczyć na naprawdę ciekawe widowisko i warto śledzić ten mecz na żywo, gdyż naprzeciw siebie staną zespoły, które lubują się w ofensywnej piłce, a więc Cracovia zagra z Lechią Gdańsk. Zespół z Pomorza jest liderem Ekstraklasy i chyba to właśnie jest ten sezon przełomowy dla Lechii, która będzie walczyć o minimum przepustkę do gry w europejskich pucharach.



Rok temu piłkarskie wyniki meczów Zagłębia Lubin wszystkich zaskakiwały, w efekcie drużyna z Dolnego Śląska uzyskała awans do europejskich pucharów, a przecież była beniaminkiem, teraz mierzyć się będzie także z beniaminkiem, ale tegorocznym, równie mocną Wisłą Płock, która latem dokonała naprawdę wielkich wzmocnień.



W sobotę mecze na żywo rozpoczną sie od 15:30, kiedy to Piast Gliwice podejmować będzie Górnik Łęczna. O 18:00 zagra Korona Kielce, która zachwyca w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, znowu osłabieni, znowu kompletowani na szybko, a jednak punkty zdobywają, a ich przeciwnikiem tego dnia będzie Arka Gdynia. W Niecieczy na pewno będzie święto i bardzo dużo osób wybierze się oglądać spotkanie Bruk-Betu z mistrzem Polski, który dopiero co awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów - Legią Warszawa. Niecieczanie pewnie będą liczyć na oszczędzanie się Legii przed pierwszym meczem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.



W niedzielę niezwykle prestiżowe spotkanie w Poznaniu, pomiędzy Lechem a Pogonią Szczecin. Do Białegostoku pojedzie Wisła Kraków i czerwona latarnia ligi sprawdzi formę Jagielloni. W poniedziałek meczem kończącym kolejkę będzie pojedynek Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów.