Pogoń chce podium

Pogoń chce podium

Niespodziewanie wysokie miejsce po rundzie jesiennej ich nie satysfakcjonuje. Pogoń Szczecin mierzy wyżej i chce powalczyć o podium. Właśnie trwa transferowa ofensywa. Ale czy to wystarczy, by zająć w tabeli miejsce premiowane grą w europejskich pucharach?

Pogoń Szczecin po rundzie jesiennej zajmuje wysokie, czwarte miejsce. Na 21 rozegranych pojedynków, przegrała tylko 3 (podobnie jak Legia Warszawa). Nawet liderujący Piast Gliwice zaliczył większą ilość wpadek, tyle że szczecińska Pogoń odnotowała spora liczbę remisów, co daje dopiero 4 miejsce. Pozycja Pogoni wydaje się wysoka, ale przypomnijmy, że jeszcze przed rozgrywkami nie była to drużyna typowana do walki o mistrzowski tytuł, teraz jednak mają szanse na zajęcie miejsca na podium i grę w europejskich pucharach. Zapewne stąd taki nacisk na wzmocnienia.

U nas obejrzycie wszystkie ligowe mecze live tv bez żadnych opłat. Tymczasem warto wiedzieć, jak wyglądają przygotowania do rundy wiosennej. Pogoń Szczecin prowadzi transferową ofensywę. Obecnie szczeciński klub testuje Ismaela Traore i wielce prawdopodobne, że ten czarnoskóry piłkarz zasili drużynę Portowców. 23-letni skrzydłowy Wybrzeża Kości Słoniowej jest na liście życzeń trenera Pogoni, Czesława Michniewicza. Sam coach Portowców zaprzecza natomiast, że Pogoń zainteresowana jest też kupnem Niki Dżalamidze, którego trener Michniewicz znakomicie zna ze wspólnej pracy w Widzewie i Jagiellonii.

Na liście zimowych transferów może się też znaleźć Dariusz Pietrasiak, to 35-letni stoper, który w ostatnich kilku latach był podstawowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ten transfer nie jest jednak pewny. Nie ma natomiast wątpliwości, ze w Szczecinie zagra zakontraktowany już Takafumi Akahoshi oraz Adama Gyurcso. Ten ostatni to 24-letni skrzydłowy, reprezentant Węgier. Ten transfer uważany jest za jeden ze szlagierów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie, umiejętności Węgra zweryfikuje wiosna i mocarne plany Pogoni Szczecin na rundę wiosenną. Warto oglądać wszystkie te mecze na zywo android, emocji nie zabraknie.
Szczecinianie zakontraktowali również Kamila Drygasa, Kitano Seiyi, do klubu wrócił z wypożyczenia Dawida Korta. Trudno jednak przypuszczać, by te wzmocnienia przybliżyły Pogoń do europejskich pucharów.

Warto też obalic nieprawdziwą pogłoskę o transferze do Szczecina Lodovica Obraniaka. Obecnie grając w lidze izraelskiej parz zaprzeczył, jakoby rozmawia i rozważa transfer do Ekstraklasy. Niemniej Przegląd Sortowy poświęcił temu wydarzeniu sporo miejsca powołując się na swoje źródła dowodząc, ze rozmowy trwają.

Nie można jednak bagatelizować faktu, że wzmacniają się i inne kluby ligi. Legia i Lech chcą odzyskać prym w Ekstraklasie, Piast Gliwice chce utrzymać pierwsze miejsce w tabeli i po raz pierwszy sięgnąć po tytuł mistrza kraju. U nas mecze na zywo w internecie za free. Z nami obejrzycie wszystkie pojedynki i będziecie mogli sami wyciągnąć wnioski, kto najlepiej przepracował okres zmowy i dokonał najbardziej znaczących transferów.

Podobne artykuły