Polska blisko awansu

Polscy piłkarze ręczni chyba nie są w stanie wygrywać meczów w spokojnym stylu, kilkoma bramkami. Zawsze fundują swoim fanom dreszczyk emocji aż do końca, do ostatniej akcji. Tak było i tym razem - wygraliśmy z Argentyną jedną bramką, a także w dramatycznych okolicznościach z Rosją, również jedną bramką. Po porażce z Niemcami wydawało się, że Polacy będą bez szans, tymczasem wygrane w dwóch kolejnych meczach rozbudzają nasze nadzieje na sukces na Mistrzostwach Świata w Katarze. Teraz czeka Polaków łatwiejszy rywal - Arabia Saudyjska, która jeszcze nie wygrała spotkania na tym turnieju.
Liderem grupy pozostają Niemcy, którzy wygrali dwa spotkania, ale też jedno zremisowali. Druga jest Dania, która ma tyle samo punktów co Polacy, Duńczycy będą naszym ostatnim grupowym rywalem, będzie to kolejny ciężki mecz, gdyż Duńczycy to bardzo silny zespół, jeden z faworytów mistrzostw.

W grupie C, gdzie mierzą się bardzo silne zespoły na czele prowadzą Szwedzi, którzy wygrali swoje dotychczasowe trzy spotkania, w tym bardzo wysoko, bo 24-16 Islandię oraz słabsze zespoły z grupy - Czechy i Algierię. Drudzy są Francuzi, którzy wygrali z Egiptem i Czechami, ale już z silną Islandią zanotowali remis.
Właśnie Islandia zanotowała falstart mocno ulegając Szwedom, ale później już pokonali Algierię i w pięknym emocjonującym meczu zremisowali z Francuzami. O awans jednak walczy jeszcze Egipt, którzy zajmuje trzecie miejsce po zwycięstwie nad Algierią i Czechami, ale dopiero spotkania z Islandią czy Szwecją pokażą na co stać Egipcjan.

Cztery mecze cztery zwycięstwa i Chorwaci pewnie zmierzają ku dalszym etapom mistrzostw, mając nadzieje nawet na końcowy triumf. Trzy zwycięstwa zanotowała też Macedonia, ale w bezpośrednim meczu z Chorwacją przegrali trzema bramkami. Trzecia jest Austria i to oni powinni wywalczyć awans, bo dalsze zespoły takie jak Tunezja, Bośnia i Iran nie powinny stanowić większego zagrożenia.
W grupie A równie pewnie po tytuł zmierza Hiszpania, bardzo chcą obronić mistrzostwo. Wygrali wszystkie cztery mecze. Druga jest Słowenia z sześcioma punktami, ale mają przed sobą jeszcze mecz z Hiszpanami. Trzeci Katar ma cztery punkty przewagi nad Białorusią i Brazylią, więc też powinien powalczyć o awans. Ostatni jest Iran, bez punktu.

Podobne artykuły