Premier League: Dwa szlagiery. Jeden niespodzianką

IX kolejka Premier League stoi pod znakiem dwóch arcyciekawych spotkań. Ta runda zacznie się od meczu West Ham United z Manchesterem City, zakończy się poniedziałkowym spotkaniem pomiędzy QPR a Aston Villą. Ale w międzyczasie naprzeciwko siebie staną ManU i Chelsea.

Jeszcze kilka tygodni temu chyba nikt nie przypuszczał, że mecz West Ham United z Manchesterem City będzie elektryzował piłkarską Anglię. Tymczasem ci pierwsi świetnie jak na razie radzą sobie w ligowych zmaganiach i zasłużenie zajmują 4 miejsce w tabeli. Teraz jednak staną przed trudnym zadaniem West Ham podejmować będzie naszpikowany gwiazdami Manchester City (zajmuje 2 miejsce w tabeli). Faworyta trudno wskazać i bez wątpienia będzie to jeden z najciekawszych meczów dziw2iątej kolejki spotkań.

Za szlagier należy natomiast uznać pojedynek Manchesteru United z Chelsea Londyn. Naprzeciwko siebie staną odpowiednio 8 i 1 drużyna w tabeli. Choć londyńczycy są liderami, to jednak za faworytów meczu nie uchodzą. W takich spotkaniach nie ma co spoglądać na ligowe tabele. Dwie świetne drużyny z ogromnymi aspiracjami, dwaj świetni szkoleniowcy. To będzie prawdziwe piłkarskie święto.

W innych pojedynkach Southampton (3 miejsce w tabeli) podejmować będzie Stoke (10), Liverpool (5) Hull (11), West Bromwich (14) zagra z Crystal Palace (16), Swansea (8) podejmować będzie Leicester (15), Burnley (19) o punkty zmierzy się z Evertonem (13), QPR (20) z Aston Villą (12), Sounderland (17) zagra przeciwko Wojciechowi Szczęsnemu i Arsenalowi (7), Tottenham (9) podejmie natomiast na własnym boisku Newcastle (18).
Ten ostatni pojedynek jeszcze nie tak dawno zapowiadałby się arcyciekawie, ale zarówno Tottenham jak i Newcastle w tegorocznych rozgrywkach prezentują się dość słabo, toteż piłkarscy sympatycy nie mogą liczyć na wysoki poziom tego pojedynku. Choć nigdy nie wiadomo, to w końcu Premier League… tu nie ma słabych drużyn. Na wyspach każdy może wygrać z każdym. Pierwsze rozstrzygnięcia już s sobotę.

Podobne artykuły