Premier League: Uciec Barcelonie

Koniec odpoczynku po meczach kadrowych, na boiska wraca najlepsza liga na świecie – Premier League, aby rozgrywać swoją dwunastą kolejkę bojów o mistrzostwo Anglii.

Bardzo trudno się gra beniaminkom po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej, tak jest w przypadku Leicester zespołu, który osiadł już na osiemnastym miejscu, nie jest to bezpieczna pozycja, dlatego też w spotkaniu z czternastym Sunderlandem, Cambiaso i spółka będą szukali punktów. Jeszcze gorzej, bo przedostatnie miejsce zajmuje QPR, będą mieli w tej kolejce jeszcze trudniejsze zadanie albowiem czeka ich wyjazdowe starcie z Newcastle United, które ostrzy sobie pazurki na grę w europejskich pucharach.

Trzynaste WBA również będzie gościło w paszczy lwa, bo jak inaczej nazwać zespół Chelsea w tym sezonie? Liderzy z Londynu spodziewają się przedłużyć passę i zwyciężyć przed własną publicznością. Stoke – Burnley, wydaje się, że to mecz zespołów walczących o utrzymanie, tymczasem to tylko połowa prawdy, bowiem Stoke radzi sobie całkiem nieźle i zajmuje wysokie, dziewiąte miejsce. Niestety Burnley o wiele gorzej, są ostatni w tabeli i ciężko im będzie się utrzymać jak będą przegrywać takie mecze, jak ten najbliższy.

Jeszcze nie dawno miewali praktycznie odwrotne miejsca – teraz na czwartej pozycji można dostrzec West Ham, a na dziesiątej – Everton. Starcie tych dwóch zespołów będzie na pewno jednym z najciekawszych meczów tej kolejki, atutem Evertonu jest własny stadion, ale West Ham jest na fali w tym sezonie.
Manchester City ma już osiem punktów straty, a tu spotkanie z piątym, zaskakująco wysokim miejscu jak na Swansea. Nie będzie to łatwy mecz, a biorąc pod uwagę formę kopaczy City – wynik może być zaskakujący. W sobotę o 18:30 wielki klasyk, hit tej kolejki. Arsenal Londyn na własnym stadionie podejmie Manchester United, nie jest to ten wielki United co jeszcze nie tak dawno, jest w trakcie przebudowy, rewolucji, ale emocji na pewno nie zabraknie. To mecz sąsiadów z tabeli, ale dopiero z szóstego i siódmego miejsca.

Liverpool pojedzie na wyjazd do Crystal Palace, leczyć swoje niepowodzenia, Tottenham podobnie będzie szukał szansy z Hull City, a Southampton będzie starał się utrzymać wysoki poziom na Villa Park w meczu z Aston.

Podobne artykuły