Premier League: W Manchesterze będzie gorąco

Po sporym kryzysie Manchester United zaczyna grać bardzo dobrze. Wprawdzie w poprzedniej kolejce tylko zremisował 1:1, ale wciąż ma szanse na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Ale chrapkę na taki zaszczyt ma też najbliższy rywal, ekipa Southampton, która zajmuje 4 miejsce w tabeli i ostatnio pokonała legendarny Arsenal.

Manchester United spotka się na Old Trafford z czwartym w tabeli Southampton. Zapowiada się rewelacyjny pojedynek, tym bardziej, że oba zespoły w ostatnim czasie notują zwyżkę formy. O ile ManU w poprzedniej kolejce zanotował dość nieoczekiwaną wpadkę i zremisował 1:1 ze Stoke, o tyle Southampton zagrał znakomicie i pokonał pewnie Arsenal 2:0. Mimo wszystko najbliższy pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawe, to mecz, który niewykluczone, zdecyduje o tym, która z drużyn zdobędzie prawo gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Stawka jest więc bardzo wysoka.

Lider ligi, Chelsea Londyn na własnym boisku podejmie dziesiątą w tabeli ekipę Newcastle United. Zdecydowanym faworytem są londyńczycy, ale ich rywale na pewno nie będą łatwym przeciwnikiem. Z kolei druga jak dotąd drużyna Premier League zagra wyjazdowe spotkanie z Evertonem. Zapowiada się ciekawe widowisko, tym bardziej, że Manchester City gra bardzo nierówno.
Ciekawie może być w Londynie również przy okazji pojedynku Arsenalu Londyn ze Stoke. Ta druga drużyna pokazała już, że stać ją na zdobywaniu punktów z potęgami ligi, toteż w tym meczu może być podobnie. Przy tym Arsenal także przezywa trudny okres. Czy Wojciech Szczęsny, tak krytykowany przez angielskie media za ostatni pojedynek, stanie tym razem na wysokości zadania i utrzyma czyste konto w meczu? Zobaczymy.
W pozostałych pojedynkach 12 kolejki Premier League zagrają: Sunderland (14 miejsce w tabeli) z Liverpoolem (8), WBA (17) z Hull (15), Swansea (9) z West Ham (7), Leicester (20) z Aston Villą (12), Burnley (19) z QPR (16), Crystal Palace (18) z Tottenhamem (5).
Warto obejrzeć te mecze na żywo, Premier League zaczyna wchodzić w najciekawsza fazę rozgrywek. Niebawem poznamy Mistrza Anglii.

Podobne artykuły