Premier League: Wielki hit w Londynie

Premier League: Wielki hit w Londynie

Każdy szanujący się fan angielskiej ligi nie może przejść obojętnie obok takiego spotkanie. Ba, każdy fan po prostu dobrej piłki powinien obejrzeć takie spotkanie na żywo lub online w Internecie - to po prostu wielki hit Chelsea - Manchester City. Już same marki potrafią elektryzować publikę, a do tego dochodzi jeszcze fakt iż obecnie Chelsea zajmuje fotel lidera angielskiej Premier League, a Manchester City jest tuż za nimi, na drugim miejscu.

Ciekawie też może być w pojedynku Świętych, których rywalami będzie nieobliczalna drużyna Swansea, której barw broni Łukasz Fabiański, liczymy na kolejny dobry występ polskiego bramkarza. Zważywszy na problemy Wojciecha Szczęsnego w Arsenalu Londyn, Łukasz może stać się naszym bramkarzem numer jeden, jeśli chodzi o reprezentację narodową.

Wspominany Arsenal natomiast na własnym obiekcie podejmować będzie dopiero piętnaste Aston Villa. Kanonierzy, którzy są na piątym miejscu nie mogą tracić dystansu do Manchesteru, jeśli chcą utrzymać kontakt i walczyć o Ligę Mistrzów.

Czwarty Manchester United ma w tej kolejce nieco ułatwione zadanie, bo na Old Trafford przyjedzie beniaminek okupujący ostatnie miejsce w tabeli Premier League, jednak Czerwone Diabły potrafią w tym sezonie negatywnie zaskakiwać swoich fanów toteż nie skreślałbym od razu beniaminka jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

Pojedynki sąsiadów w tabeli zawsze są pełne emocji i z dodatkowym smaczkiem, tak będzie w meczu pomiędzy Liverpoolem a West Hamem. Młoty zajmują jedną pozycję wyżej od The Reds, więc na pewno nie odpuszczą tego spotkania.
Powoli coraz bardziej desperacko punktów może zacząć szukać QPR, które jest przedostatnie, a w tej kolejce pojedzie na mecz ze Stoke, które jest dziesiąte i to może być szansa dla przedostatniego zespołu ligi. Podobnie wietrzyć nadzieję będzie ekipa Hull, która na własnym stadionie rywalizować będzie z niezbyt mocnym w tym sobie zespołem Newcastle, które jest dopiero jedenaste.

Jednak prawdziwy bezpośredni bój o utrzymanie czeka na w pojedynku pomiędzy Sunderlandem a Burnley. Będzie to mecz szesnastego z siedemnastym miejscem w tabeli. Dodatkowo czekają nas niemniej ciekawe spotkania WBA z Tottenhamem oraz Crystal Palace z Evertonem.

Podobne artykuły

Wraca Ekstraklasa