Primera Division: Wyjazdowa niemoc Barcelony

Barcelona zajmuje co prawda drugie miejsce w tabeli Primera Division i traci jeden punkt do Realu, ale Królewscy mają o jeden mecz rozegrany mniej. Barcelonie w tym sezonie na wyjazdach idzie jak po grudzie toteż mecz wyjazdowy w tej kolejce z Elche może okazać się ciężkim sprawdzianem. Z drugiej jednak strony gracze Elche mogą mieć w pamięci rozbicie w Pucharze Króla, jakie zaserwowała Barcelona w tych rozgrywkach, zarówno w pierwszym meczu jak i rewanżu.

Dwudziesta kolejka obfituje w bardzo ciekawe spotkania, które warto obejrzeć w Internecie na żywo. Wszystkie rozgrywane są jednego dnia i wszystkie o tej samej godzinie - o 20:00. Szósty Villarreal zmierzy się z przedostatnim w tabeli Levante. Żółta Łódź Podwodna musi wygrać to spotkanie, jeśli chce się liczyć w czołówce.

Łatwe zadanie z pozoru czeka lidera z Madrytu, który nie może sobie pozwolić na stratę punktów, jadą na mecz z czternastą Cordobą, a rywale zza miedzy nie śpią. Formę strzelecką odzyskał też Ronaldo toteż nie sympatycy Realu nie powinni mieć obaw przed tym meczem.
Espanyol, który w tabeli okupuje dziewiąte miejsce mierzyć się będzie w meczu z zespołem z dolnej części tabeli - z Almerią. Ostatnia w tabeli Granada pojedzie na El Riazor, żeby mierzyć się z Deportivo, szesnastym zespołem ligi po dziewiętnastu kolejkach. Będzie to wyjątkowo zacięte spotkanie na dole tabeli Primera Division. W środku tabeli pojedynek Sociedad z Eibarem też może być wyjątkowym widowiskiem, gdyż trzech punktów w takich meczach oczekują zawsze obydwie ekipy.
Nie lada zadanie stoi przed Baskami z Bilbao, którzy na własnym obiekcie przyjmować będą zawsze groźną Malagę. Zwłaszcza, że w tym sezonie Baskowie są dopiero na trzynastej pozycji, a Malaga na siódmej. Niezwykłe emocje jednak budzi szlagier między czwartym a piątym zespołem ligi. W Walencji miejscowy zespół rozegra bardzo ciężki mecz z Sevillą. Szansą na odskoczenie od tej dwójki ma trzecie Atletico Madryt, które podejmie dziesiąte Rayo.

Podobne artykuły