1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Robert Lewandowski otrzyma swoją złotą piłkę?
Robert Lewandowski otrzyma swoją złotą piłkę?
Musiu0 / depositphotos.com
Piotr
Piotr

Robert Lewandowski otrzyma swoją złotą piłkę?

Temat Złotej Piłki z 2020 roku powraca jak bumerang. Tym razem, do tematu postanowiła powrócić hiszpańska prasa, która zaczęła drążyć, czy ewentualna złota piłka za rok 2020 jest możliwa do przekazania Robertowi Lewandowskiemu. Przypomnijmy bowiem, że w czasach pandemii to właśnie Polak miał największe szanse na to, aby sięgnąć po ten tytuł. Tak się jednak nie stało, ponieważ cała uroczystość Złotej Piłki została po prostu, wstrzymana na czas covidu.

Czy szansę na otrzymanie tego najbardziej prestiżowego tytułu dla piłkarza jest możliwe po takim czasie? Jak się okazuje, owszem. Sytuację rozpatruje bowiem sam France Football, który jest odpowiedzialny za to wydarzenie. Oczywiście,
Robert Lewandowski nie będzie w stanie zostać uhonorowany w taki sposób, w jaki powinno mieć to miejsce. Rozpatrywane jest jednak to, aby Polak otrzymał swoje wyróżnienie w momencie, kiedy France Football zorganizuję kolejną galę Złotej Piłki.

W tym roku, największym pretendentem do otrzymania Złotej Piłki jest
Vinicius Junior, który jest kluczowym piłkarzem dla Realu Madryt i dzięki któremu drużyna z Hiszpanii zgarnia w tym sezonie wszystkie tytuły. Jest więc możliwe, że podczas przyznania złotej piłki za 2024 rok, również i Polak otrzyma swoje wyróżnienie, za 2020 rok. Sprawa jest cały czas analizowana i nie podjęto w tej sprawie jeszcze żadnych decyzji.