Sensacja turnieju zagra z Portugalią

Sensacja turnieju zagra z Portugalią

Sensacja turnieju zagra z Portugalią

Tego nikt się nie spodziewał. Do półfinału Mistrzostw Europy awansowała reprezentacja Walii prowadzona przez świetnie grającego Garetha Bale`a. W ćwierćfinale Wyspiarze niespodziewanie rozgromili faworyzowanych Belgów i nie można wykluczyć, że wynik ten powtórzą w półfinale grając przeciwko przeciętnej Portugalii, która do najlepszej czwórki dostała się nie wygrywając w turnieju żadnego meczu w regulaminowym czasie.


Walijczycy imponowali już od samego początku, w pierwszym grupowym pojedynku na Euro 2016 pokonali Słowaków, jedną z bramek strzelił lider reprezentacji, Gareth Bale. Później, w dramatycznych okolicznościach, Walijczycy przegrali mecz z Anglią (2:1), by w ostatnim grupowym meczu pokonać 3:0 Rosjan i awansować z pierwszego miejsca w grupie do dalszego etapu turnieju. Ci, którzy śledzą wyniki na zywo oglądali zapewne dwa kolejne pojedynki Wyspiarzy, w 1/8 finału pokonali Irlandczyków z Północy 1:0, a w ćwierćfinale sensacyjnie rozgromili faworyzowanych Belgów 3:1. Obecność Walii w półfinale turnieju tej rangi należy odczytywać jako dużą sensację, chyba największą dotychczas na Mistrzostwach Europy 2016.


Zupełnie inaczej należy spoglądać na reprezentację Portugalii, która do półfinału awansowała dość szczęśliwie. Jeszcze cztery lata temu (gdy na Euro grało 16 drużyn), ekipa Cristiano Ronaldo nie wyszłaby nawet z grupy. Portugalczycy w fazie zasadniczej zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie F, do dalszych gier awansowali dzięki dobremu bilansowi bramek. Przypomnijmy, Portugalczycy zremisowali wszystkie grupowe mecze (z Islandią 1:1, Austrią 0:0 i Węgrami 3:3). W 1/8 finału musieli się zmierzyć z silną Chorwacją, która wcześniej pokonała między innymi Hiszpanów. To był wyjątkowo bezbarwny mecz (zachęcamy by obejrzeć skróty Euro 2016 na naszym portalu). Kiedy wydawało się, że o awansie do najlepszej ósemki turnieju rozstrzygały będą rzuty karne, Quaresma strzelił bramkę w dogrywce i Portugalia awansowała do ćwierćfinału. Tam, jak doskonale pamiętamy, po rzutach karnych pokonała Polskę.


Półfinał pomiędzy Portugalią a Walią zostanie rozegrany 6 lipca (środa) o godzinie 21:00. Już teraz zapraszamy na transmisję, u nas
mecze na zywo za darmo, przy czym każdy nasz stream jest stramem wysokiej jakości.
Kto jest faworytem? Jeszcze przez Mistrzostwami Europy nie byłoby żadnych wątpliwości, Portugalia wydawałaby się niemal pewna wygranej. Ale wyniki euro 2016 tego nie potwierdzają. Walijczycy grają skutecznie, grają z pasją i pokazują, że są świetnie przygotowani do turnieju drużyną. Przy czym mają swojego lidera, który pomaga doświadczeniem i strzela piękne bramki. Tymczasem Portugalia gra pogrążona w kryzysie, lider, Cristiano Ronaldo jak na razie zawodzi. Z drugiej jednak strony w sporcie odrobina szczęścia również jest potrzebna, a Portugalczycy w tym mistrzostwach udowadniają, że szczęścia mają sporo.


Na pewno będzie to ciekawy półfinał, gdyż trudno wskazać tu faworyta. Na pewno awans do finałów wywalczony przez Walię należałoby okrzyknąć gigantyczną sensację. Zapraszamy do oglądania tego niesamowitego pojedynku, u nas meczyki na zywo w internecie za free.


Podobne artykuły