Serie A: Całkowita dominacja Starej Damy

Juventus Turyn powiększył swoje prowadzenie nad drugą AS Romą już do siedmiu punktów, nie wydaje się też, aby popularna Stara Dama mogła łatwo oddać fotel lidera. Do obejrzenia na żywo czy też online w Internecie na pewno nadaje się kolejne spotkanie Juventusu, kiedy to będą gościć w Udinese, które w lidze jest na dziewiątej pozycji, ale wciąż liczy na walkę o europejskie puchary.
Nadrobić stracone punkty będzie chciała zapewne AS Roma, która po remisie z Fiorentiną straciła kontakt z prowadzącym Juventusem. Okazja ku temu jest bardzo dobra bowiem Rzymian czeka mecz na własnym stadionie z szesnastym Empoli.

Czołowe kluby grają także w meczach wyjazdowych, w tej kolejce Lazio Rzym sprawdzi swoje możliwości w Cesenie, a Napoli pojedzie do Werony na mecz z tamtejszym Chievo, natomiast mediolański Inter spróbuje swoich sił w pojedynku z Sassuolo. Są to najciekawsze propozycje meczowe w tej kolejce, w których nie powinno zabraknąć emocji.

Jeśli chodzi zaś o wyrównane starcia to na pewno rywalizacja Genui z Fiorentiną może być bardzo zacięta i ciekawa, w ostatniej kolejce Fiorentina urwała punkty mocnej Romie, Genua co prawda przegrała, ale z Napoli, jednak wciąż traci do Fiorentiny tylko trzy punkty, które mogą zostać zniwelowane właśnie w tym spotkaniu.

Na dnie włoskiej Serie A znajduje się Parma, niegdyś czołowy klub tej ligi, teraz o zdobycze punktowe będzie jeszcze trudniej bowiem muszą w tej kolejce wybrać się na słynne San Siro na mecz z Milanem, na pewno nie będzie tutaj żadnej taryfy ulgowej dla outsidera ligi.

Ciekawie zapowiada się też rywalizacja w Turynie, gdzie miejscowe Torino podejmowało będzie Sampdorię, zespół niegdyś wielki, który w tym sezonie radzi sobie niebywale dobrze i być może nawiąże wkrótce do sukcesów z historii tego zasłużonego klubu.
Ósme Palermo zmierzy się z zespołem przyjezdnym z Werony, z czternastym zespołem Hellas, dla Sycylijczyków to dobra okazja na dobicie do najlepszych zespołów walczących o europejskie puchary. O bezpośrednie bezpieczne miejsce w lidze walczyć będzie zespół Atalanty z Cagliari.

Podobne artykuły