1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Serie A: Inter w Rzymie – włoski klasyk
Serie A: Inter w Rzymie – włoski klasyk
Pixabay.com
Piotr
Piotr

Serie A: Inter w Rzymie – włoski klasyk

Trzynastka to podobno pechowa liczba, ale trzynastą kolejkę ligową trzeba też rozegrać, dla kogo okaże się pechowa, a dla kogo okaże się zwykłym zabobonem? Zachęcam do śledzenia Serie A na żywo i online, bo jest co.Klasykiem, jaki rozegrany będzie w tej kolejce jest na pewno mecz pomiędzy AS Romą a Interem Mediolan, wprawdzie Inter nie jest już takim gigantem jak nie dawno, ale role się odwróciły i Roma teraz startuje z pozycji faworyta, jest wiceliderem ligi, a Inter dopiero dziewiąty w tabeli. Niemniej spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze były emocjonujące i padały przeróżne wyniki.

Na początek jednak dwudziestego dziewiątego listopada dwa spotkania, w pierwszym z nich Sassuolo podejmie Hellas, a w drugim Chevio mierzyć się będzie z Lazio Rzym, faworytem są wyżej notowani Rzymianie.W niedziele ostatnia Parma pojedzie na mecz prosto do Sycylii, gdzie czekać będzie drużyna Palermo. Tym samym czasie kolejne arcyciekawe spotkanie, które polecam do obejrzenia online – siódme i ósme miejsce, tak to wygląda z perspektywy tabeli, natomiast, jeśli chodzi o nazwy – Milan kontra Udinese, już same marki robią wrażenie.W dole tabeli czeka nas mecz Empoli z Atalantą, a także szesnastego Cagliari z dopiero dziesiątą Fiorentiną oprócz tego ostatnim meczem rozgrywanym o tej samej porze jeszcze do wyboru do oglądania na żywo jest spotkanie Ceseny z wysoko usytuowaną w tabeli Genuą.

Wieczorem czekają na nas jeszcze dwa ciekawe spotkania, w pierwszym gra lider Juventus, ale to spotkanie dodatkowej wagi – bo takimi należy nazywać derby. Juventus – Torino na pewno będą emocjonującą i ciekawą rywalizacją. W ostatnim meczu tego dnia dojdzie do wspomnianego już wcześniej spotkania pomiędzy Romą a Interem.

Kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz Sampdoria kontra Napoli, bardzo ciekawa rywalizacja pomiędzy trzecim a czwartym zespołem. Forma Sampdorii jest wielkim zaskoczeniem, tak wysoka pozycja w lidze jednak zapowiada emocje w meczu z zawsze groźnym, a dodatkowo będącym w formie zespołem z Neapolu.