Serie A: Inter w Rzymie – włoski klasyk

Trzynastka to podobno pechowa liczba, ale trzynastą kolejkę ligową trzeba też rozegrać, dla kogo okaże się pechowa, a dla kogo okaże się zwykłym zabobonem? Zachęcam do śledzenia Serie A na żywo i online, bo jest co.

Klasykiem, jaki rozegrany będzie w tej kolejce jest na pewno mecz pomiędzy AS Romą a Interem Mediolan, wprawdzie Inter nie jest już takim gigantem jak nie dawno, ale role się odwróciły i Roma teraz startuje z pozycji faworyta, jest wiceliderem ligi, a Inter dopiero dziewiąty w tabeli. Niemniej spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze były emocjonujące i padały przeróżne wyniki.
Na początek jednak dwudziestego dziewiątego listopada dwa spotkania, w pierwszym z nich Sassuolo podejmie Hellas, a w drugim Chevio mierzyć się będzie z Lazio Rzym, faworytem są wyżej notowani Rzymianie.

W niedziele ostatnia Parma pojedzie na mecz prosto do Sycylii, gdzie czekać będzie drużyna Palermo. Tym samym czasie kolejne arcyciekawe spotkanie, które polecam do obejrzenia online – siódme i ósme miejsce, tak to wygląda z perspektywy tabeli, natomiast, jeśli chodzi o nazwy – Milan kontra Udinese, już same marki robią wrażenie.

W dole tabeli czeka nas mecz Empoli z Atalantą, a także szesnastego Cagliari z dopiero dziesiątą Fiorentiną oprócz tego ostatnim meczem rozgrywanym o tej samej porze jeszcze do wyboru do oglądania na żywo jest spotkanie Ceseny z wysoko usytuowaną w tabeli Genuą.
Wieczorem czekają na nas jeszcze dwa ciekawe spotkania, w pierwszym gra lider Juventus, ale to spotkanie dodatkowej wagi – bo takimi należy nazywać derby. Juventus – Torino na pewno będą emocjonującą i ciekawą rywalizacją. W ostatnim meczu tego dnia dojdzie do wspomnianego już wcześniej spotkania pomiędzy Romą a Interem.
Kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz Sampdoria kontra Napoli, bardzo ciekawa rywalizacja pomiędzy trzecim a czwartym zespołem. Forma Sampdorii jest wielkim zaskoczeniem, tak wysoka pozycja w lidze jednak zapowiada emocje w meczu z zawsze groźnym, a dodatkowo będącym w formie zespołem z Neapolu.

Podobne artykuły