Serie A: Juventus po mistrzostwo w szlagierze ligi?

Juventus Turyn pewnie zmierza do kolejnego tytułu Mistrza Włoch. W najbliższej kolejce rozgrywek Serie A zmierzy się z legendą włoskiej piłki, AC Milam. Mediolańczycy przeżywają kryzys, ale nie ma wątpliwości, że mecz w Turynie przyniesie wiele emocji.

Pojedynek Juventusu z Milanem to bez cienia wątpliwości najciekawiej zapowiadający się mecz w 22 kolejce włoskiej Serie A. Wprawdzie gospodarze spisują się w obecnym sezonie zdecydowanie lepiej, w końcu są liderem i jak się zdaje zmierzają po zdobycie tytułu Mistrza Włoch, to jednak potyczka z wielkim Milanem łatwa nie będzie. AC Milan zajmuje dopiero ósmą lokatę w rozgrywkach, słabe miejsce w tabeli nie świadczy jednak o tym, że w Turynie nie będzie emocji. Wręcz przeciwnie: rywalizacja tych klubów zawsze przysparzała wielu wrażeń i tym razem prawdopodobnie będzie tak samo.
Wicelider, AS Roma zdaje się, że będzie miała zdecydowanie łatwiejsze zadanie. Rzymianie zagrają z przedostatnim w tabeli Cagliari i są zdecydowanym faworytem pojedynku. Natomiast trzecie w lidze Napoli na własnym boisku podejmie Udinese (12 miejsce w tabeli). To także może być ciekawe widowisko, mecz na żywo warto wiec obejrzeć. Udinese pokazało już, że stać je na kradzież punktów najlepszym ekipom obecnego sezonu. W Neapolu także powalczy o punkty.

Na jakie pojedynki 22 kolejki Seria A warto jeszcze zwrócić uwagę i jakie mecze on line sobie zaplanować do obejrzenia? Ciekawie może być jeszcze w pojedynku czwartego w lidze Lazio z dziewiątą Genoą.

W pozstałych pojedynkach zagrają ze sobą: Verona (14 miejsce w tabeli) z Torino (10), Fiorentina (6) z Atalantą (15), Sampdoria (5) z Sassuolo (11), Parma (20) z Chievo (18), Empoli (16) z Ceseną (19) oraz Inter (13) z Palermo (7).

Zaskakująco słabo w tym sezonie spisuje się AC Parma, zajmuje ostatnie miejsce i najbliższa kolejka będzie jej ostatnią szansa na odbicie się od dna, gra z 18 w lidze Chievo. Utrata punktów w zasadzie przesądzi o degradacji klubu do niższej ligi. Wszystkie mecze na żywo tylko u nas.