Serie A: Mecze kolejki w Rzymie i Florencji

Dwudziesta kolejka włoskiej Serie A zostanie rozegrana jednolicie, w niedzielę dwudziestego piątego stycznia o godzinie 15:00. Najciekawsze szlagiery, które warto obejrzeć na żywo w Internecie czekają nas we Florencji oraz w Rzymie.

Fiorentina, która zajmuje szóste miejsce będzie podejmować na własnym stadionie wicelidera z Rzymu - AS Romę. Rzymianie tracą do Juventusu już pięć punktów, więc nie mogą odpuścić kolejnych oczek, natomiast wyjazd do Florencji może okazać się niezwykle ciężki, bo Fiorentina też jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w walce o czołowe lokaty.

Spotkanie na miarę walki o europejskie puchary czeka nas z kolei w meczu Lazio Rzym, które jest szóste, a AC Milanem, które zajmuje pozycję ósmą. Zacięta rywalizacja w tym spotkaniu jest gwarantowana, więc należy spodziewać się walki o każdy metr boiska i walki do końcowego gwizdka.

Dopiero z siedemnastym zespołem ligi - Chievo Werona zmierzy się lider z Turynu, Juventus. Będzie to mecz z serii tych, gdzie Stara Dama nie może sobie pozwolić na utratę punktów, gdyż AS Roma depcze im po piętach.
Ciekawie też zapowiada się w Neapolu, gdzie trzecie Napoli podejmie siódmą Genuę. Dzieli ich tylko pięć punktów, więc w przypadku potknięcia Neapolitańczyków przepaść może zostać znacząco nadrobiona. Dopiero dziesiąte Palermo pojedzie na ciężki wyjazd do Sampdorii, która jest bardzo wysoko, bo aż na czwartej pozycji ligowej i na pewno łatwo się nie poddadzą. Inter musi wreszcie piać się do góry Serie A, gdyż na pewno nikogo w Mediolanie nie satysfakcjonuje dziewiąte miejsce, okazja jest ku temu bardzo dobra, bo czeka ich mecz na własnym stadionie z Torino.

Wyjątkowy pojedynek też w tej kolejce odbędzie się na dnie tabeli, prawdziwa walka o przetrwanie, gdzie Parma, która jest przedostatnia podejmie ostatnią Cesenę. Trochę wyżej w tabeli znajdują się Hellas i Atalanta, ale to też sąsiedzi z dołu, więc ich pojedynek będzie równie zacięty.

Dopiero dwunaste Udinese będzie szukać punktów w meczu wyjazdowym z będącym nieco niżej Empoli. To duża szansa dla gości na początek marszu ku górze tabeli.

Podobne artykuły