Serie A: Sampdoria zagra z Romą. Włoskie starcie „gigantów”

Kto przypuszczał, ze mecz Sampdorii z AS Romą będzie tak bardzo interesował fanów? Tymczasem w VIII kolejce rozgrywek Seria A zapowiada się ten mecz jako prawdziwy szlagier. Naprzeciwko siebie stanie kolejno 3 i 2 drużyna ligi. Oba teamy zaliczyły bardzo udany początek sezonu i teraz rozstrzygnie się, kto tak naprawdę jest silny.

Ósma kolejka ligi włoskiej rozpocznie się od pojedynku Empoli (13 miejsce w tabeli) z Cagliari (17 miejsce w tabeli). Nie będzie to mecz włoskich potęg, obie ekipy raczej walczą o to, by nie spaść do Serie B. początek meczu o 15:00 w sobotę. Tego samego dnia, tyle że o 18:00 naprzeciwko siebie staną ekipy Parmy (20) i Sassuolo (19). To outsiderzy rozgrywek, walczą nie tyle o mistrzostwo, ile o utrzymanie się w Serie A.

Sobotnie wieczór we Włoszech uświetni pojedynek Sampdorii (3) i As Romy (2). Tutaj trudno wskazać faworyta. Genuańczycy grają u siebie, a mając atut własnego boiska wydają się mieć przewagę. Ale Roma mimo kilka wpadek, wciąż jest klasową drużyną, która stać na pokonanie Sampdorii.

To bezsprzecznie najciekawiej zapowiadający się mecz ósmej kolejki Serie A. początek meczy w Genui o 20:45.
Pozostałe pary ósmej kolejki włoskiej ligi tworzą: Udinese (5) – Atalanta (14), Chievo (18) zagra z Genoa (10), Juventus (1) z Palermo (16), Napoli (7) z Veroną (8), Cesena (15) z Interem Mediolan (9), Lazio (6) z Torino (12) a także Milan (4) z Fiorentiną (11). To ostatnie spotkanie, które będzie kończyło ósmą kolejkę spotkań także zapowiada nie bardzo ciekawie, zważywszy mimo ze Fiorentina tego sezonu nie zaczęła dobrze. Oba teamy są mimo wszystko klasowymi zespołami, legendami włoskiej piłki i na pewno staną naprzeciwko siebie wyjątkowo mocno zmotywowane.

Seria A nabiera dopiero rozpędu, trudno wskazać faworyta rozgrywek i raczej najbliższa kolejka go nie wyłoni. Na razie liderem jest Juventus i trudno przypuszczać, by po tej kolejce fotel lidera utracił, ale najtrudniejsze pojedynki turyńczycy mają dopiero przed sobą.

Podobne artykuły