Serie A: Zagrają legendy ligi

Pojedynek Juventusu z AC Milan to bez wątpienia najbardziej interesujące spotkanie nadchodzącego weekendu w Seria A. mimo że ta druza drużyna tego sezonu nie może zaliczyć do udanych, to jednak mecz zapowiada się interesująco. To włoski klasyk, zagrają wszak dwa legendarne kluby.

22 kolejka włoskiej Seria A zapowiada się dość interesująco. Lider, Juventus Turyn podejmie na własnym bisku AC Milan. Faworytem są gospodarze, ale pamiętajmy, ze mecze tych drużyn to coś więcej niż tylko ligowe potyczki na pewno zajmujący dopiero ósme miejsce w tabeli AC Milan odpowiednio się do tego spotkania zmotywuje. Milan wciąż ma realne szanse na powrót do Ligi Mistrzów, jest szansa na zajecie czwartego miejsca, które pozwoli na grę w eliminacjach do Champions League, ale żeby to miejsce zająć, trzeba zdobywać punkty. Czy w Turynie się uda? Buffon, Tevez, Pirlo i spółka na pewno nie odpuszczą. Ale kilka dni temu bezbramkowo Juventus zremisował z Udinese, a to oznacza, że lider nie jest w najlepszej formie i można im punkty ukraść.

Wicelider, AS Roma zagra na wyjeździe z siedemnastym Cagliari, natomiast zajmujące trzecią lokatę w rozgrywkach Napoli podejmie dwunaste Udinese. Faworytami są drużyny z czuba tabeli, ale przecież wiemy doskonale, że nie grają nazwiska. O ile zwycięstwo Romy wydaje się pewne, o tyle Udinese jest drużyną nieobliczalną i piłkarzom z Napoli o trzy punkty łatwo nie będzie.
W pozostałych pojedynkach 22 kolejki Serie A zagrają ze sobą: Verona (14 miejsce w tabeli) z Torino (10), Fiorentina (6) z Atalantą (15), Sampdoria (5) z Sassuolo (11), Parma (20) z Chievo (18), Empoli z (16) Ceseną (19), Inter (13) z Palermo (7) oraz Lazio (4) z Genoa (9).

U nas wszystkie mecze on line. Warto te mecze na żywo obejrzeć, bowiem wiele z tych pojedynków zapowiada się ciekawie. Bez wątpienia we włoskiej lidze coraz bliżej rozstrzygnięć, jak się zdaje, Juventusowi mistrzowskiego tytułu już nikt nie odbierze. Ale walka o prawo gry w Lidze Mistrzów oraz o utrzymanie się w Seria A wciąż trwa. I wiele jeszcze tu może się zdarzyć.