Szlagier w Turynie

Szlagier w Turynie

Juventus Turyn podejmie AS Romę i będzie to najciekawiej zapowiadające się spotkanie 21 kolejki spotkań włoskiej Seria A. równie ciekawie może być w Genui, gdzie Sampdoria podejmować będzie lidera, niespodziewanego zresztą, drużynę Napoli.

W niedzielny wieczór, 24 stycznia, o godzinie 20:45 zostanie rozegrane ostatnie spotkanie w ramach 21 kolejki włoskiej Seria A. naprzeciwko siebie staną drużyny Juventusu Turyn (2 miejsce w ligowej tabeli) oraz AS Roma (5 miejsce w lidze). Obie ekipy przygotowują się już do pojedynków 1/8 Ligi Mistrzów, oba kluby mają wielkie aspiracje i chciałby zdobyć nie tyko Puchar Europy, ale również tytuł Mistrza Włoch. Będzie to trudne, szczególnie w przypadku Romy, która traci już do lidera rozgrywek, Napili, aż 9 punków. Juventus natomiast tej straty ma tylko 2 punkty i jest na dobrej drodze, by wywalczyć czempionat we swoim kraju. Juventus spotkanie z Romą musi jednak wygrać, jeśli marzy o tytule mistrza, tyle że ograć Romę łatwo nie będzie. Naturalnie mecze na zywo w Seria A transmitować będziemy i zapraszamy do obejrzenia tego niezwykłego pojedynku.

Co ponadto czeka na nas w najbliższy weekend we Włoszech? Mecze live za darmo to również ciekawie zapowiadający się pojedynek Empoli (8 miejsce w lidze) z Milanem (6 w tabeli). Ta drużyna z drużyn marzy o tym, by powrócić do grona uczestników rozgrywek Ligi Mistrzów, niemniej póki co jest na zapleczu drużyn uprawionych do gry w Champions League. Jeśli Milan chce się liczyć w ligowych rozgrywkach, to spotkanie wygrać musi. Ale Empoli gra zaskakująco dobrze i zapewne nie odda tego meczu bez walki.

Lider, Napoli gra z Sampdorią (zajmuje dopiero 14 miejsce w lidze). Wydaje się, że Napoli jest liderem tego pojedynku, ale wcale ten mecz łatwy nie będzie. Sampdoria Genua to wciąż znakomita piłkarska marka i na pewno walka będzie tutaj ciekawa. Zapewne te mecze, o jakich wspominaliśmy – z Napoli na czele – warto obejrzeć. Wszystkie mecze live stream Serie A na naszym portalu.

Co jeszcze na nas czeka w 21 kolejce włoskiej Serie A? w najbliższy weekend zagrają ze sobą Inter (3 miejsce w tabeli) z Carpi (18), Frosinone (19) z Atalantą (12), Fiorentina (4) z Torino (11), Lazio (9) z Chievo (10), Palermo (17) z Udinese (13), Sassuolo (7) z Bologną (15) oraz Verona (20) z Genoą (16). Ten ostatni pojedynek będzie meczem ostatniej szansy dla Verony. Porażka całkowicie zaprzepaści szansę na utrzymanie się w rozgrywkach klasy mistrzowskiej we Włoszech.

W walce o mistrzostwo Włoch liczą się tak naprawdę już tylko cztery drużyny. Napoli, Inter, Juventus oraz Fiorentina. Pozostałe kluby, takie jak Roma czy Milan walczyć mogą jedynie o prawo gry w lidze Europejskiej. Niemniej rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco. Do końca rozgrywek zostało jeszcze 14 spotkań, a więc 42 punkty do zdobycia. Kto utrzyma najlepszą formę do końca rozgrywek zdobędzie mistrzostwo Seria A. zapowiada się niezwykle emocjonujący koniec rozgrywek. A kto wie… może dojdzie do walki o laur jeszcze ktoś inny?