Turecka gra o wszystko. Turcja - Czechy

Na Şükrü Saracoğlu Stadyumu w Stambule zmierzą się Turcy z Czechami. Będzie to niezwykle ważny mecz dla obu drużyn w kontekście ewentualnego awansu do mistrzostw Europy. W zupełnie odmiennych nastrojach obydwie reprezentacje będą przystępowały do tych zawodów. Grupa, w której los skojarzył Holendrów, Czechów, Turków i Islandczyków, dopełniona Kazachstanem i Łotwą wydaje się jedną z najcięższych grup. Pokazały to również pierwsze rozegrane mecze.

Czesi w pierwszej kolejce podejmowali obecnych brązowych medalistów mijających latem mistrzostw świata – Holendrów. Skazywani byli na pożarcie przez Van Persiego i spółkę, tymczasem nasi południowi sąsiedzi sprawili nie lada niespodziankę i pokonali popularnych „Oranje”. Charakter jaki pokazali w tamtym spotkaniu, a także upór w dążeniu do korzystnego rezultatu mógł się podobać wszystkim piłkarskim kibicom. Na prowadzenie wyprowadził Czechów Dockal, na które odpowiedzieli Holendrzy trafieniem de Vrija, jednak Czesi grali do końca i już w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdołali zdobyć gola dającego im trzy punkty, a jego autorem został Pilar.

Morale drużyny czeskiej musi być zatem niebywale wysokie, chociaż jest pewien mankament, który może niepokoić ich sympatyków, mianowicie etatowy bramkarz, wprawdzie wielkiej klasy, ale bez ogrania meczowego, gdyż Petr Cech w klubie przegrywa rywalizację z Courtoisem o miano pierwszego bramkarza Chelsea Londyn.

Zgoła odmienne nastroje panują w obozie tureckim. Być może zgubne okazało się zlekceważenie rywali, gdyż potomkowie Imperium Osmańskiego zostali wręcz rozgromieni przez Islandczyków na zimnej ziemi w Reykjavíku. Taki zimny prysznic na rozpalone tureckie gorące temperamenty może w istocie okazać się budujące dla tej reprezentacji.

Na pewno będą mogli liczyć na jednych z najbardziej żywiołowych, ale także wiernych i mocno oddanych tureckich kibiców, którzy w Stambule powinni wypełnić stadion do ostatniego miejsca. Czeskie wyrachowanie i spokój czy jednak turecki gorący temperament zwycięży? Na pewno czeka nas wybuchowe widowisko, gdzie stawka jest ogromna.

Podobne artykuły