Wracamy na polskie boiska. Na początek Superpuchar Polski

Wracamy na polskie boiska. Na początek Superpuchar PolskiJuż w czwartek 7 lipca rozegranie zostanie spotkanie pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań o Superpuchar Polski. To przedsmak rozgrywek sezonu 2016/17. Obie drużyny zagrają o prestiż i miano faworyta do zwycięstwa w zbliżających się rozgrywkach Ekstraklasy.Legia w podwójnej koronie! W ubiegłym sezonie, 2015/16 wygrała zarówno rozgrywki Ekstraklasy zdobywając tytuł Mistrza Polski, jak również wygrała rozgrywki Pucharu Polski pokonując w finale Lecha Poznań 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w tym spotkaniu Aleksandar Prijović (Szwajcar występujący w barwach Legii).


Teraz czas na rewanż. Obie drużyny ponownie ze sobą zagrają, tym razem o Superpuchar Polski. Faworytem jest Legia, to przecież aktualny Mistrz Polski, który przygotowuje się do rozgrywek Ligi Mistrzów, musi przejść kwalifikacje do tych elitarnych rozgrywek, ale wydaje się, że ma obecnie najlepszy skład wśród polskich klubów. Kolejnym atutem będzie tu własne boisko i publiczność, pojedynek o Superpuchar rozegrany zostanie bowiem w Warszawie. Lech jest jednak żądny rewanżu, przy czym jak pokazują mecze na żywo w internecie, Kolejorz ma dużo szczęścia w tych rozgrywkach. Jak dotąd jest klubem, który najczęściej sięgał po to trofeum, Lech zdobył Superpuchar Polski już 5 razy. Najbliższy rywal, Legia, po Superpuchar sięgała o jeden raz mniej, czyli czterokrotnie. Warto też zaznaczyć, że w poprzednim sezonie Lech i Legia także rywalizowały ze sobą o Superpuchar Polski, wówczas w 2015 roku trofeum zdobył Kolejorz pokonując Legię 3:1.


To będzie prawdziwa wojna, to nie tylko potyczka o Superpuchar Polski, to również gra o prestiż i zaprezentowanie siły przed zbliżającym się sezonem Ekstraklasy. Obie drużyny wymieniane są w gronie faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu, ale dopiero pierwsze mecze sezonu będą mogły zweryfikować oczekiwania sezonowe. Potyczka w Warszawie będzie pierwszym więc swoistym pokazem możliwości obu klubów.


Widowisko być może zepsuje jedynie stan murawy, dwa dni temu opublikowane zostało zdjęcie, które pokazuje, że boisko jest fatalnie przygotowane do tego pojedynku. W tej sprawie wypowiadał się sam prezes PZPN, Zbigniew Boniek.


Zapraszamy na mecze live stream, zapewniamy streamy z najlepszymi relacjami z tego niezwykłego pojedynku. Warto obejrzeć to spotkanie i wrócić mentalnie na polskie boiska. Wprawdzie we Francji wciąż trwają Mistrzostwa Europy, tyle że już bez polskiej reprezentacji. W barwach Legii prawdopodobnie nie zobaczymy Michała Pazdana, który genialnie zaprezentował się na boiskach we Francji, teraz odpoczywa po niezwykle trudnym sezonie, jak zapowiadają władze Legii, Pazdan będzie gotowy na czas rozpoczęcia rozgrywek Ekstraklasy i do meczów kwalifikacyjnych Champions League.


Relacje, jakie zajdziecie za naszym pośrednictwem, to mecze live online HD, to transmisje najwyższej jakości.
 Mecz o Superpuchar Polskie rozegrane zostanie już 7 lipca (czwartek) o godzinie 17:30. Tego pojedynku nie może przegapić żaden piłkarski kibic.


Podobne artykuły