Wzmocnienia Manchesteru United

Manchester United to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów na świecie, ich marka jest tak wielka, że ich wyniki na żywo śledzi bardzo wiele ludzi i to na całym świecie. W tym roku szczególnie istotne było letnie okienko transferowe w wykonaniu właśnie tej drużyny.


Wyniki na żywo już w sparkingach przed sezonem na pewno budowały napięcie przed startem najbogatszej ligi świata jaką jest Premiership, ale trzeba przyznać, że Manchester United zdecydowanie potrafił budować atmosferę jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.


Zaczęło się od zatrudnienia jako nowego szkoleniowca Portugalczyka Jose Mourinho, kontrowersyjny trener ma napisać nowy rozdział w historii Czerwonych Diabłów, po ostatnich gorszych latach mają teraz przyjść upragnione sukcesy i powrót na miejsce lidera w Anglii. W piłce nożnej wyniki bywają przewrotne, ale gdy United decyduje się na takie wzmocnienia jak zakontraktowanie Zlatana Ibrahimovicia to chyba mogą być spokojni o strzelanie goli. 34-letni Szwed będzie na pewno gwarantem skuteczności, a do pomocy mu Manchester ściągnął najlepszego piłkarza zeszłego sezonu Bundesligi - Henrika Mikitariana. Defensywę natomiast wzmocniono piłkarzem z Wybrzeża Kości Słoniowej, to właśnie Eric Bailly ma być nowym pewnym stoperem w United. Jednak największe emocje, równane z tymi do śledzenia meczów live była cała saga sprowadzania do angielskiego zespołu gwiazdę Juventusu Turyn - Paula Pogbę.


Należy też zaznaczyć, że nikt znaczący nie opuścił United, bo odeszli Patrick McNair, Victor Valdes oraz Nick Powell, którzy w zeszłym sezonie nie stanowili ważnych ogniw w drużynie.