Zapowiedź: ACF Fiorentina - AC Milan

Bardzo ciekawie emocje zapowiadają się w spotkaniu włoskiej Serie A, które na pewno przyciągnie fanów włoskiej piłki przed monitory i telewizory, aby obejrzeć ten mecz na żywo online w Internecie, a spotkaniem tym będzie pojedynek pomiędzy Fiorentiną a AC Milanem.

Fiorentina zajmuje obecnie piąte miejsce, a jej aspiracje są bardzo wysokie, zależy im na jak najwyższym miejscu w tabeli, ale docelowo pragną grać w Lidze Mistrzów. Drogę do tego raju jednak będą blokować inne zespoły, które posiadają podobne aspiracje, na pewno takim klubem jest też AC Milan. Zasłużony dla włoskiej piłki zespół obecnie okupuje dopiero dziesiąte miejsce i na pewno z tej pozycji nie są zadowoleni. W Mediolanie muszą wygrywać wszystkie mecze z rywalami, którzy są od nich wyżej, jeśli chcą w przyszłym sezonie grać w Europie, Liga Europejska wciąż jest w zasięgu Milanu.

Kibice Fiorentiny mają jeszcze oprócz zmagań ligowych szansę na dopingowanie i oglądanie swojej drużyny w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej, tam jednak zespół z Florencji mierzy się również z innym włoskim zespołem, obecnym wiceliderem Serie A - AS Romą. Z jednej strony dla kibiców plusem będzie na pewno niewielka odległość jaką mają do pokonania, aby obejrzeć swój ukochany zespół, z drugiej jednak strony, który sympatyk swojego klubu nie chciałby przeżyć dłuższych europejskich wojaży za swoim klubem. Niemniej jednak wyeliminowanie AS Romy z tych rozgrywek będzie dodatkowym atutem wzmacniającym morale we Fiorentinie.

Kibice mają teraz jednak inną zagwozdkę, Fiorentina musi zmazać hańbę przed swoimi kibicami, którą namaścili się w ostatniej kolejce, kiedy to zostali wręcz rozgromieni przez inny klub rzymski klub, Lazio, co pozwoliło klubowi ze stolicy umiejscowić się na trzeciej pozycji w tabeli. Fiorentina została totalnie rozbita, toteż będą odpowiedni zmotywowani, żeby zrewanżować się, a najbliższa okazja to mecz z Milanem.

Siedem punktów, tyle dzieli Milan od Fiorentiny. Jeśli uda im się zwyciężyć w najbliższym meczu to strata zostanie zminimalizowana do czterech punktów, a to znacznie, chociażby wizualnie, przybliży Rossonerrich do walki o europejskie puchary. Trzeba jednak pamiętać, że w Milanie nie jest kolorowo, w ostatniej kolejce tylko zremisowali z Hellas Verona, piętnastym zespołem włoskiej Serie A. Dodać należy też fakt, że jedyną bramkę Milan zdobył po rzucie karnym, pewnym egzekutorem okazał się Jeremy Menez, drugie trafienie dla Milanu to gol samobójczy, dlatego też mecz zakończył się wynikiem dwa do dwóch. Właśnie na Meneza będą liczyć w Mediolanie w kontekście spotkania z Fiorentiną, gdyż jest to obecnie najskuteczniejszy piłkarz AC Milanu, ma na swoim koncie trzynaście trafień, drugi jest Honda i ma dopiero siedem goli na swoim koncie.

Gdzie leży problem Milanu? Wiele osób zapewne za podstawowy aspekt, przez który Milanowi idzie tak słabo w rozgrywkach ligowych poda zapewne kontuzje, w jednym z meczów pucharowych, kiedy to Mediolańczycy grali przeciwko Lazio, trener Milanu nie mógł skorzystać z aż siedmiu zawodników. Jednak ten sam szkoleniowiec, Filippo Inzaghi w jednym z wywiadów stwierdził, że jego zespół posiada bardzo szeroką kadrę i kontuzje nie są i nie mogą być problemem jego zespołu. Przyczyny należy szukać gdzie indziej, odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona i trudna, ale pewnie wiele osób ciężko przygląda się jak tak zasłużony i jeszcze nie tak dawno czołowy klub, nie tylko we Włoszech, ale i w Europie, nie radzi sobie z problemami i zmienia się w przeciętniaka włoskiej Serie A.
Na pewno jednak czeka nas emocjonujące widowisko we Florencji. Obydwa zespoły w ostatniej kolejce nie spisywały się najlepiej, mają też coś do udowodnienia, obydwa te zespoły walczą też bezpośrednie ze sobą o miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów, przez co rywalizacja nabiera dodatkowych smaczków. Niewątpliwe spotkania te będzie jednym z tych flagowych tej kolejki Serie A we Włoszech. Ciężko też wskazać potencjalnych faworytów, co tylko pokazuje jak wyrównana i pełna emocji będzie to rywalizacja.