Zapowiedź: Ajax Amsterdam - FC Barcelona

Jak na razie Barcelona zarówno w Primera Division, jak i Lidze Mistrzów gra przeciętnie. Słabo prezentuje się też Ajax Amsterdam, ale w rywalizacji tych drużyn dzisiaj trudno wskazać zdecydowanego faworyta. W Amsterdamie jest możliwe każde rozstrzygniecie.

Liga Mistrzów wchodzi w decydującą fazę, pierwsze drużyny mogą sobie już zapewnić awans do dalszego etapu gier. Jeśli lider grupy F, Paris Saint Germain wygra mecz z APOEL-em Nikozja, a raczej tak się stanie, to zapewni sobie fazę play off Ligi Mistrzów. Postawi tym samym w trudnej sytuacji Barcelonę, która przed sezonem była wymieniana w gronie faworytów do Pucharu Europy, ale sezon Katalończycy grają dość przeciętny. Ostatnia porażka z Realem pokazała, że w Barcelonie nie wszystko układa się dobrze, jak przed laty. Zapewne będą to chcieli wykorzystać amsterdamczycy, którzy na własnym stadionie podejmą Hiszpanów i liczą na komplet punków.

Dwa tygodnie temu w Barcelonie gospodarze pokonali Ajax 3:1. To sprawiło, że układ sił w grupie bardzo się skomplikował, co zdaje się zapewniać kibicom sporo emocji. Jeśli Barcelona wygra, to w zasadzie zapewni sobie przynajmniej drugie miejsce w tabeli rundy zasadniczej rozgrywek. Jeśli jednak Ajax stanie na wysokości zadania i ogra Katalończyków, to zbliży się do Barcelonę na różnicę zaledwie jednego punktu i wówczas każde rozwiązanie w grupie może być możliwe.
Zapowiada się więc w Amsterdamie bardzo ciekawe widowisko.

Barcelona najprawdopodobniej zagra w sowim najmocniejszym składzie, z Messim i Neymarem w składzie. W barwach Ajaxu niewykluczone, że zagra od pierwszych minut nasz bohater z meczu z Niemcami, Milik.

Czy Barcelona zmyje plamę na honorze po przegranej z Realem? Czy Ajax stać na niespodziankę? W Amsterdamie na pewno nie zabraknie emocji. Naprzeciwko staną dwie różne drużyny, reprezentujące rozmaite style gry i zupełnie inne ambicje. I co ciekawe, piłkarscy sympatycy nie są wcale przekonani co do tego, że Barcelona jest zdecydowanym faworytem tego meczu.

Podobne artykuły