Zapowiedź: AS Roma - Lazio Rzym

Pojedynek AS Romy z Lazio to już nie tylko mecz o punkty, to również rywalizacja o panowanie w Rzymie. Derby stolicy zawsze przysparzało kibicom mnóstwa emocji, tym razem zanosi się, że będzie podobnie. Przed nami pojedynek, który może zaważyć o utracie szans na tytuł mistrza Włoch dla jednej lub drugiej drużyny.

Zarówno AS Roma, jak i Lazio, mają świetny sezon. Pierwszą połowę rozgrywek oba kluby grały bardzo dobrze i zasłużenie zajmują czołowe miejsca w tabeli. Oba zespoły mają duże szanse na zdobycie kwalifikacji do występów w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Niemniej zarówno Roma, jak i jej lokalny rywal, myślą o tytule Mistrza Włoch. Aby tak się stało, wpadkę musi zaliczyć Juventus, a potencjalny mistrz Serie A musi to spotkanie wygrać.
Kto będzie lepszy w derbach Rzymu? To spotkanie 11 stycznia o godzinie 15:00. Mecz na żywo u nas. Zapewne będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów włoskiego futbolu, grają w końcu druga i trzecie drużyna rozgrywek, emocji wiec nie zabraknie.

W barach Romy na boisko wyjdą Totti, Pjanic, de Rossi, Cole, Holevas, Manolas i niewykluczone, że Łukasz Skorupski. Wprawdzie występ tego ostatniego to raczej sfera marzeń, niemniej warto zaznaczyć obecność Polaka w kadrze wicelidera rozgrywek. W zespole Lazio natomiast na boisko powinni wyjść Dordievic, Klose, Ederson, de Vrij, Radu, Lulic. Tu z kolei z ogromnym zainteresowaniem będziemy spoglądali na występ Miroslava Klose, Niemca polskiego pochodzenia, któremu przecież tak dobrze życzy wielu polskich kibiców piłkarstwa.

Zdaje się, że faworytami meczu są zawodnicy Romy, choć w przypadku derby zawsze typowanie faworyta meczu nie jest adekwatne do osiąganych wcześniej wyników oraz możliwości kadrowych. Jak wiem, w przpadku lokalnych potyczek nierzadko same aspiracje, ambicje czy też podwójna adrenalina bardziej się liczy, niż aktualna dyspozycja. Zachęcamy, by obejrzeć ten mecz na żywo, AS Roma kontra Lazio Rzym, przed nami wybitnie arcyciekawe derby stolicy Włoch. Każdy kibic powinien ten mecz obejrzeć on line.

Podobne artykuły