Zapowiedź: Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg

Bundesliga na dobre zagościła już na boiskach, a także na ekranach naszych telewizorów czy monitorów. Niemiecką ligę warto oglądać na żywo online, gdyż każda kolejka niesie za sobą sporo emocji i piłki na najwyższym poziomie. Niezbyt udany start Bayernu dał też sygnał zespołom będącym nieco niżej, że Bawarczycy nie są hegemonem i można spokojnie ich pokonać, a sprawa mistrzostwa jeszcze wcale nie jest przesądzona.

Najciekawsze spotkanie dwudziestej pierwszej kolejki zapowiada się w Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer podejmował będzie drużynę VFL Wolfsburg. W ligowej tabeli Bayer jest wprawdzie dopiero na szóstej pozycji, ale ich aspiracje sięgają wysoko, w każdym meczu będą chcieli to udowodnić i wreszcie dogonić czołówkę. Wilki aspirują do mistrzostwa, a obecnie zajmowane drugie miejsce i osiem punktów straty do Bayernu to dla nich przeszkoda, którą są w stanie pokonać.
Już na inauguracje rozgrywek Bundesligi rundy wiosennej VFL Wolfsburg miał ciężkie zadania, bo czekał ich pojedynek z wielkim Bayernem, ale zawodnicy nie spękali i bardzo pewnie pokonali lidera i obrońcę tytułu. Bayern w tamtym meczu praktycznie nie istniał, nie miał pomysłu na rozgrywanie akcji, a Wilki zadziwiały, w doskonałej formie był De Bruyne czy Dost. W defensywie zaś oazą spokoju okazał się Naldo.

Ofensywna dwójka w postaci De Bruyne - Dost zachwyciła też w minionej kolejce ligowej, kiedy to VFL Wolfsburg na własnym terenie podejmował TSG Hoffenheim, w barwach którego występował Eugen Polański, ale poza żółtą kartką reprezentant Polski niczym się nie wyróżnił. Tymczasem w trzeciej minucie Bas Dost dał prowadzenie Wilkom co tylko pozwoliło im zachować większą kontrolę w tym spotkaniu. Jeszcze w pierwszej połowie na dwa do zera podwyższył De Bruyne, dla którego nie był to koniec strzelania w tym meczu, jeszcze w 84 minucie znalazł sposób na pokonanie golkipera rywala ustalając tym samym wynik całego spotkania na gładkie trzy do zera. Kolejne świetne zawody rozegrała defensywa Wilków.
Aspiracje mistrzowskie wśród kibiców Wolfsburga rozbudziło także potwierdzenie transferu Andre Schurrle, który przyszedł z Chelsea. W spotkaniu z Hoffenheim wprawdzie Niemiec bramki nie zdobył, ale również rozegrał kapitalne zawody. Zwrócił na to uwagę Rudi Voller, a więc dyrektor sportowy najbliższej przeciwnika Wilków - Bayeru, który pochwalił grę Schurrle i stwierdził, że należy się go obawiać. A Bayer musi mieć obawy, na jesień ulegli Wolfsburgowi aż cztery do jednego.
W Wolsburgu myślami też wybiegają już do Ligi Mistrzów, plotki transferowe wybuchają wokół nowego napastnika, najbardziej prawdopodobne wydaje się ściągnięcie Maxa Kruse z Gladbach, ale mówi się też o Lukaku z Evertonu, Moraty z Juventusu czy Dżeko z CIty lub Di Santo z Werderu.

Odmienne problemy mają w Leverkusen. Bayer po bardzo dobrym starcie stopniowo obniża loty. Kulminacją mógł być mecz ostatniej kolejki, kiedy Aptekarze rozgrywali pojedynek z Werderem w Bremie, z zespołem, który mocno zawodził w tym sezonie i dopiero na wiosnę odbija się od dna ligowej tabeli. Jednak wysoka wiosenna forma wystarczyła na tak dysponowany tego dnia Bayer.

Na prowadzenie Werder wyprowadził Selke, a na dwa do zera po świetnie strzelonym rzucie wolnym podwyższył Junuzović, Bayer odpowiedział tylko golem Calhanoglu. Nie można jednak oceniać tego spotkania jedynie przez pryzmat wyniku, gdyż tak naprawdę to Bayer kontrolował grę i stwarzał sobie okazje strzeleckie. Czegoś jednak zabrakło i porażka z zespołem z dołu tabeli może przynieść katastrofalne skutki, jeśli chodzi o tabelę, bo tutaj w czubie jest bardzo ciasno.

Aptekarze aspirują nie tylko o grę w europejskich pucharach, co przede wszystkim o prawo gry w Lidze Mistrzów. Do trzeciego Schalke tracą co prawda ledwie dwa punkty, ale już do drugiego Wolfsburga aż dziewięć. Ta kolejka to idealna szansa, ale też zagrożenie. Na pewno w Leverkusen nie będą kalkulować i będą chcieli za wszelką cenę wygrać z Wolfsburgiem i zmniejszyć ten dystans. Czeka nas bardzo emocjonujące spotkanie.

Podobne artykuły