Zapowiedź: FC Barcelona – FC Sevilla

W Hiszpanii od lat występuje zjawisko polaryzacji, w lidze rządzą dwa zespoły – Barcelona i Real Madryt, tylko między nimi toczy się walka o zwycięstwo, przewaga nad trzecim zespołem zazwyczaj była kolosalna.

Inaczej było w ubiegłym sezonie, plany pokrzyżowało Atletico, świetnie prowadzone przez Diego Simeone, w tym roku miało wrócić wszystko do normy, tymczasem zamiast ponownej dominacji Realu i Barcelony nieśmiało w walkę o pozycję lidera włączyły się dodatkowe zespoły – Valencii i właśnie Sevilli.
Zespół ten zalicza jeden z najlepszych startów w lidze hiszpańskiej w swojej historii, po jedenastu rozegranych meczów Sevilla zdobyła dwadzieścia trzy punkty i zajmuje piąte miejsce w lidze, ale do liderującego Realu Madryt traci ledwie cztery punkty. Sytuacja byłaby o wiele lepsza, gdyby w poprzedniej kolejce Sevilla wykorzystała atut własnego boiska i pokonała Levante, a tak remis pozbawił ich szansę na doścignięcie Barcelony czy Realu. Dużą rolę w grze Sevilii odgrywa środkowy pomocnik reprezentacji Polski – Grzegorze Krychowiak. Teraz czeka ich prawdziwy sprawdzian i szansa przy okazji, bo grają na Camp Nou, ale z będącą w słabszej dyspozycji Barceloną.
Ostatnio pokonali co prawda Almerię, ale dwa do jednego, nie przypomina to meczów Barcelony, kiedy rozbijali takie zespoły strzelając po kilka bramek, nie tracąc żadnej. W lidze są wprawdzie na drugiej pozycji, ale rozbicie po ostatnim Gran Derby, kiedy ulegli trzy do jednego Realowi Madryt widać do dziś. W tym sezonie oprócz meczu z Królewskimi, Barca zawodziła w spotkaniach z lepszymi rywalami – na przykład w Lidze Mistrzów z PSG.

Coraz więcej mówi się o konfliktach i problemach w szatni zespołu, a gwiazda drużyny, od której często zależy przebieg meczu, jedna akcja – Leo Messi również nie może odnaleźć swojej najlepszej formy. Luis Enrique musi wreszcie pokazać, że ma pomysł na ten zespół, kiedy przychodzi też mocniejszy zespół, bo o takim można mówić w kontekście Sevilli w tym sezonie.
Na Camp Nou na pewno czeka nas wiele emocji w tym meczu, wielkie widowisko, a nam pozostaje się cieszyć, że w takim meczu będziemy mieli swojego przedstawiciela w osobie Krychowiaka.

Podobne artykuły