Zapowiedź: FC Basel - Real Madryt

Grupe B można spokojnie nazwać grupą Realu Madryt. Taka całkowita dominacja to efekt kapitalnej gry Królewskich, którzy po ubiegłorocznym triumfie i upragnionej Decimie – czyli dziesiątym triumfie w Europie (licząc Puchar Europy i Ligę Mistrzów) - mają chętkę na jeszcze więcej, na kolejny triumf.
Nic nie stoi im na przeszkodzie, bo drużyna Carlo Ancelottiego zachwyca w tej edycji Ligi Mistrzów, po czterech rozegranych kolejkach są oczywiście na pierwszym miejscu i to z kompletem zwycięstw. Mało tego wygrali to w bardzo imponującym stylu, strzelając jedenaście goli i tracąc jedynie dwa.
Teraz jadą do Bazylei, już pewni siebie, pewni awansu, nie mają zagrożenia w grupie. Bo zarówno Ludogorec, Liverpool jak i Basel nie są godnymi rywalami dla Realu w takiej formie i dyspozycji. Zwłaszcza, że w pierwszym spotkaniu w Madrycie Real pokonał Basel aż pięć do jednego.
W lidze Królewscy również są na czele, wdrapali się na fotel lidera odrabiając stratę do Barcelony, także w świetnym stylu – pokonując bezpośredniego rywala w Gran Derbi, równie przekonująco – trzy do jednego, nie dając żadnych szans swoim przeciwnikom.

W odmiennej sytuacji są Szwajcarzy, po czterech kolejkach mają sześć punktów, zajmują drugie miejsce, mając przewagę trzech oczek nad Liverpoolem oraz Ludogorcem, mecz z pewnym awansu Realem, który być może wystawi w tym spotkaniu bardziej rezerwowy skład, może być szansą dla zespołu z Bazylei, która musi wykorzystać słabą dyspozycję Liverpoolu, który również jest w wielkich tarapatach, jeśli chodzi o europejskie rozgrywki.

Wygranie z Realem otwiera szanse przed Szwajcarami przed ostatnią kolejką, kiedy to będą musieli bezpośrednio zmierzyć się właśnie z angielskim zespołem, stawka jest bardzo duża, bo awans do jednej ósmej Ligi Mistrzów. Trzeba jednak cały czas pamiętać, że Basel gra jednak mimo wszystko z Realem, który nawet być może bez kilku kluczowych graczy okazać się może przeszkodą nie do przejścia. Szykuje się mimo wszystko ciekawe widowisko w Bazylei, gospodarze będą grali o awans – Real o komplet zwycięstw, a jego zmiennicy o możliwość pokazania się.

Podobne artykuły