Zapowiedź: FC Utrecht - Feyenoord Rotterdam

Zapowiedź: FC Utrecht - Feyenoord Rotterdam

To będzie trudne spotkanie dla piłkarzy z Rotterdamu. Graja na wyjeździe z dwunastym w tabeli Utrechtem. Będzie to ważny mecz w kontekście walki o europejskie puchary. W tym pojedynku bardziej na komplecie punktów zależy gościom, ale… to już tylko walka o trzecie miejsce.

Feyenord Rotterdam na starcie ligi był typowany jako jeden z faworytów do zdobycie mistrzowskiego tytułu. Nie ma wprawdzie w swoim składzie tyle znamienitych piłkarzy jak PSV czy Ajax, ale to wciąż team świetnych piłkarzy, których niewątpliwie przy dobrej organizacji gry stać na doskonałe wyniki w Eredivisie. Tymczasem Feyenord gra przeciętnie i w efekcie zajmuje dopiero trzecie miejsce w ligowej tabeli tracąc do lidera aż 20 punków! Przy tym trzecia pozycja nie jest pewna, po piętach Feyenordowi depcze Alkmaar i Zwolle i wszystko wskazuje na to, że rywalizacja o trzecie miejsce w lidze holenderskiej będzie trwała aż do ostatniej kolejki.

Utrecht natomiast, który będzie gospodarzem tego pojedynku, to doświadczona drużyna, która jednak lata świetności ma za sobą. Niegdyś Utrecht był znacząca siłą w Eredivisie, grywał też regularnie w europejskich pucharach, teraz zajmuje dopiero 12 miejsce w tabeli, jest spokojny o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej holenderskich rozgrywek, ale też nie ma szans na awans do rozgrywek chociażby Ligi Europejskiej.
Sam pojedynek jednak zapowiada się dość atrakcyjnie, wprawdzie rywalizacja tych dwóch drużyn będzie odbywała się w cieniu hitu kolejki i pojedynku PSV z Ajaxem, czyli lidera i wicelidera ligi. Niemniej emocji może tutaj być sporo, to dlatego, że obie drużyny to kluby doskonale się znające i ich rywalizacja zawsze przysparzała wielu piłkarskich wrażeń. Zresztą nie może to dziwić, to wszak dwa bardzo zasłużone dla holenderskiego futbolu kluby, z dużymi tradycjami i zawsze w ich pojedynkach gra się nie tylko o punkty, ale i o prestiż.

Sympatycy gospodarzy, czyli drużyny Utrechtu liczą na dobra postawę Ruuda Boymansa, najlepszego strzelca drużyny w obecnych rozgrywkach. Na swoim koncie ma on dziewięć strzelonych goli, na pewno będzie chciał swój dorobek powiększyć. W Feyenordzie natomiast liderem strzelców jest Colin Kazim-Richards, na swoim koncie ma dziesięć zdobytych bramek, o jedną mniej ma z kolei Jens Toornstra. To siła rotterdamczyków, która ma zapewnić szansę na brązowy medal rozgrywek i szansę na grę w europejskich pucharach. Kto strzeli w tym spotkaniu?
Warto meczyki on line śledzić na bieżąco, tym bardziej, że ten mecz zapowiada się interesująco. Ne wiemy jeszcze, czy na boisko wybiegnie Adam Sarota, piłkarz polskiego pochodzenia legitymujący się australijskim paszportem. Występ tego piłkarza może być jedynym polskim akcentem w tym pojedynku, niemniej nie można liczyć na to, że Sarota będzie znacząca postacią tego meczu. Nie jest to zawodnik, który w lidze holenderskiej odnosi znaczące sukcesy.

O ile drużyna Utrechtu do sezonu przestępowała bez większych ambicji, o tyle Feyenord liczył na więcej, niż aktualnie zdobył. Gra w lidze jest przeciętna, udało się natomiast wygrać grupę w Lidze Europy. To jednak za mało, by ucieszyć wymagających sympatyków oraz sponsorów.

Mecz Utrechtu z Feyenordem wydaje się jednym z najciekawszych spotkań XXV kolejki Eredivisie. Początek meczu w niedzielę 1 marca o 15:30. U nas obejrzycie ten pojedynek w doskonałej jakości HD przy szybkiej transmisji danych. Dla fanów ligi holenderskiej mecz na żywo będzie nie lada gratką. Warto zarezerwować sobie te dwie godziny i obejrzeć spotkanie trzeciego w rozgrywkach Feyenordu. W Rotterdamie nikt nie ma wątpliwości co do tego, że tylko miejsce na podium zapewni przyszłość tej drużynie. Jeśli ekipa Feyenordu nie zdobędzie awansu do europejskich rozgrywek, to w przyszłym oknie transferowym wielu piłkarzy tego klubu może stracić pracę. Tak czy owak jeszcze przed meczem z Utrechtem wiele mówi się o przyszłych transferach, jeśli do Rotterdamu ma wrócić tytuł mistrza, drużynę należało będzie wzmocnić. Tyle że to dopiero po spotkaniu z Utrechtem.

FC Utrecht - Feyenoord Rotterdam

Podobne artykuły

Eredivisie: PSV pewne swego
Eredivisie: PSV pewne swego