Zapowiedź: Juventus Turyn - Atletico Madryt

Stara Dama będzie grała z Atletico Madryt, stawką jest dalsza gra w Lidze Mistrzów na wiosnę, w przypadku przegranej Juventus może zadowolić się tylko grą w Lidze Europy, dlatego że gdy wygra Olympiakos z najsłabszym w grupie Malmo to Grecy i Włosi będą mieli równą ilość punktów, a w meczach bezpośrednich lepszy jest Olympiakos, który wygrał na własnym terenie jeden do zera, za to w Turynie przegrał trzy do dwóch, będąc tym samym lepszym dzięki bramkom na wyjeździe.
Mecz będzie bardzo ciekawy już ze względu na zespoły, jakie będą się mierzyć tego dnia. Już dziś zarezerwujmy sobie wolny wieczór, żeby oglądać to spotkanie na żywo online. Atletico jest w komfortowej sytuacji, wygrało cztery z pięciu meczów. Dwanaście punktów dało Hiszpanom pewny awans do dalszych gier. Jedyna porażka jaką zanotowali miała miejsce w pierwszej kolejce, kiedy to sensacyjnie ulegli Olympiakosowi w Grecji trzy do dwóch. Wzięli jednak bardzo srogi rewanż na zespole z Pireusu w minionej kolejce rozbijając ich aż cztery do zera. Siedem bramek zdołali wbić Szwedom z Malmo, najpierw wygrywając pięć do zera, a w rewanżu dwa do zera. W pierwszym spotkaniu z Juventusem Atletico zwyciężyło jeden do zera, mecz rozgrywany było wtedy w Madrycie.

Mistrzowie Włoch rozpoczęli rozgrywki Ligi Mistrzów od wygranej dwa do zera z Malmo, ale potem zaliczyli dwie porażki z rzędu, najpierw z Atletico Madryt, a potem w Pireusie z Olympiakosem, właśnie ta porażka może skomplikować Włochom awans do dalszych gier. W rundzie rewanżowej pokonali co prawda Olympiakos, ale tylko trzy do dwóch, wygrali też ze Szwedami – ponownie dwa do zera. Obecny lider Serie A z Turynu musi zanotować przynajmniej remis w starciu z Atletico albo liczyć na urwanie punktów przez Malmo Olympiakosowi.

W Turynie czeka nas na pewno świetna atmosfera, nie tylko na boisku, ale i na trybunach, Juventus będzie grał o wszystko, bo chyba nikt nie wyobraża sobie, że Starej Damy zabraknie na wiosnę w Lidze Mistrzów.

Podobne artykuły