Zapowiedź: Lazio Rzym - ACF Fiorentina

Piłkarskie Włochy wciąż żyją pojedynkiem Romy z Juventusem. Biała Dama zmierzająca po kolejny tryumf nie miała łatwej przeprawy, sprawa mistrzowskiego tytułu zdaje się jednak być przesądzona. Najbliższy weekend natomiast będzie stał pod znakiem rywalizacji drużyn walczących o szansę gry w Lidze Mistrzów. Wiele emocji może być w meczu Lazio z Fiorentiną.

Jak wygląda tabela włoskiej Serie A? Zdecydowanie prowadzi Juventus, ma na swoim koncie 58 punktów, druga w tabeli Roma ma aż 9 punktów straty (ma 49 oczek). Trzecie jest Napoli (45 punktów), na czwartym miejscu plasuje się Lazio (43 punktów), jedno miejsce niżej znajduje się Fiorentina (42 punkty), Fiorentinie po pietach depcze szósta Sampdoria (39) punktów.
Wielkie piłkarskie marki, jak Milan czy też Inter zajmują miejsca w środkowej części tabeli, zarówno Lazio jak i Fiorentiną mają ogromne szanse za zajęcie miejsca, które zagwarantuje grę w Lidze Mistrzów lub chociażby grę w kwalifikacjach do tych elitarnych rozgrywek.

Aby zagrać w Lidze Mistrzów trzeba znaleźć się na podium rozgrywek. Czwarte miejsce w tabeli da szansę gry w kwalifikacjach do Champions League, piątej drużynie pozostanie jedynie rywalizacja w Lidze Europejskiej. I to właśnie sprawia, że stawka pojedynku pomiędzy Lazio a Fiorentiną jest tak wielka.

Zanim przejdźmy do bardziej szczegółowej analizy, spójrzmy jak sobie radziły obie drużyny w poprzedniej kolejce Serie A.
Lazio pewnie pokonało Sassuolo, wynik 3:0 oddaje przewagę, jaka miała rzymska drużyna. Bramki dla Lazio strzelali Anderson, Klose i Parolo. Polskich kibiców na pewno cieszy dobra postawa Miroslava Klose, który zdobył jedna z bramek dających komplet punktów Lazio. Jednak bardziej zadowolona z wyniku jest na pewno Fiorentina, która miała zdecydowanie silniejszego rywala. Fiorentina bowiem grała wyjazdowy mecz z Interem i po bramce Salaha wygrała 1:0 na gorącym obiekcie w Mediolanie. To zwycięstwo pozwoliło drużynie utrzymać wysoką lokatę w rozgrywkach i utrzymać realne szanse na zajęcie miejsca na podium na koniec sezonu.
Zanim obejrzymy mecz na żywo za pośrednictwem naszego portalu musimy wiedzieć, że stawka pojedynku jest ogromna. Napawa fanów piłki nożnej sporymi nadziejami na piękne bramki i nietuzinkowe zagrania. Na murawę wyjdzie przecież wielu znakomitych zawodników.

Kto zagra? W Barwach gospodarzy zobaczyć możemy takich graczy jak Marchetti, Cavanda, De Vrij, Mauricio, Radu, Cataldi, Biglia, Parolo, Anderson, Mauri, Klose, Keita, Candreva. Z kolei w barwach Fiorentiny najprawdopodobniej zagrają: Neto, Tomović, Savić, Rodriguez, Pasqual, Kurtić, Badelj, Aquilani, Vargas, Diamanti, Joaquin, Babacar, Salah, czy też Ilicić.

Zdecydowanym faworytem jest tutaj gospodarz. Ma w swoich szeregach bardziej doświadczonych graczy, przemawia za Lazio również atut własnego boiska. Klub z Rzymu gra na fali, ostatnie wyniki są bardzo dobre, widać, że Lazio jest w znakomitej formie.

Czego się spodziewać po Fiorentinie? To właśnie jest trudne pytane, ponieważ to najbardziej nieobliczalna drużyna obecnego sezonu w całej serie A. jeszcze na starcie rozgrywek nikt nie upatrywał tego teamu w gronie drużyn, jakie mogą walczyć o podium w rozgrywkach o mistrzostwo Włoch. Tymczasem Fiorentina gra bajecznie, przy tym potrafi pokonać takie uznane marki jak Inter, przy tym pokonać w pojedynku wyjazdowym. Ci, którzy Fiorentinę lekceważyli w tym sezonie, zwykle schodzili z boiska w roli przegranych.

Zapowiada się niezwykle ciekawy mecz, nie bez kozery okrzyknięty hitem XXVI kolejki spotkań. Zważywszy, że liga włoska wchodzi w decydującą fazę, to każdy punkt może okazać się mieć wagę złota, toteż nikomu tu przegrać nie wolno. Zapraszamy na relację on line, meczyki on line na naszym portalu to wysoką jakość, każdy fan futbolu na pewno nie może przegapić tego pojedynku.

Początek pojedynku Lazio z Fiorentiną w poniedziałek 9 marca o godzinie 19:00. Zwycięzca zachowa szansę nawet na tytuł wicemistrza kraju. Obejrzyjcie ten mecz, kto wie, czy w tym spotkaniu nie wyłoni się przyszła europejska potęga.