Zapowiedź: Lech Poznań - Jagiellonia Białystok

Dla obu drużyn to mecz o wielką stawkę. Zwycięzca może przybliżyć się do mistrzowskiego tytułu, bowiem tylko komplet punktów da szansę na utrzymanie realnych możliwości rywalizowania z Legią Warszawa. Faworytem jest Lech, ale Jagiellonia pokazała już w tym roku, że piłkarski fach nie jest jej obcy.

Piłkarski weekend w Ekstraklasie zaczyna się już w piątek. Najpierw zagra para Ruch – Pogoń, potem na boisko w Poznaniu wybiegnie Lech, który zmierzy się z Jagiellonią Białystok. To kolejno trzecia i druga drużyna tabeli polskiej ligi. Jeśli wygrają goście, to na pewno Lech będzie miał poważny problem i czeka go bardzo trudny czas walki o możliwość gry w europejskich pucharach. Jagiellonia natomiast wypracuje sobie bardzo dobra pozycję.
Spójrzmy jak wygląda aktualna tabela. W T-Mobile Ekstraklasie rozegrano 22 kolejki meczów. Jak na razie pewnie prowadzi Legia Warszawa (42 punkty), która jest głównym faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Na drugim miejscu znajduje się Jagiellonia Białystok (38), na trzecim Lech Poznań (37 punktów), niżej w tabeli, na czwartej pozycji plasuje się Śląsk Wrocław (37 punktów). Kolejne miejsca to Wisła Kraków (5 miejsce z sumą 33 punktów), Górnik Zabrze (33), Podbeskidzie (31), GKS Bełchatów (30).
Jak widać, Legia prowadzi zdecydowanie, choć na pewno monumentem nie jest, kilka słabych meczów w sezonie zaliczyła, co pokazuje, ze można z nią nawiązać rywalizację. Dla Lecha i Jagielloni najbliższy mecz będzie ważnym sprawdzianem sił. Zwycięzca zachowa realne szanse na walkę z Legią, przegrany znacznie sobie skomplikuje sytuację w tabeli. Remis nie zadowala żadnej z drużyn, choć na pewno jest on bardziej do zaakceptowania dla Jagielloni, która najprawdopodobniej zachowa wówczas drugie miejsce w tabeli, a co za tym idzie będzie miała duże szanse na zajęcie miejsca, które zagwarantuje szansę w grze w Lidze Europejskiej.

Przyjrzyjmy się oby drużynom.
Gospodarz, Lech Poznań w poprzedniej kolejce zagrał fatalnie. Bezbramkowy remis ze słaba Cracovią należy uznać za porażkę lechitów. Kolejarz jechał do Krakowa po komplet punktów, tymczasem strzelecka niemoc dala o sobie znać i w efekcie strata punktów nie pozwoliła na utrzymanie niewielkiej straty do lidera rozgrywek. Kogo możemy zobaczyć w tym spotkaniu w barwach Lecha? Zagrają prawdopodobnie: Gostomski, Douglas, Kamiński, Arajuuri, Kędziora, Sutchuin, Djoum, Trałka, Pawłowski, Hamalainen, Lovrencsics, Sadajew. To dobra jedenastka. Jeśli wyjdzie na murawę w dobrej dyspozycji, odpowiednio umotywowana i przy tym skuteczna, to na pewno stać ją na wygraną z Jagiellonia i wskoczenie na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Ci, którzy zdecydują się obejrzeć mecz na żywo muszą też pamiętać, iż samej Jagielloni w poprzedniej kolejce też nie poszło najlepiej. Na własnym boisku uległa ona Kronie Kielce, mimo że była zdecydowanym faworytem pojedynku. W barwach Jagielloni w Poznaniu zagrać mogą: Baran, Modelski, Madera, Tarasovs, Straus, Grzyb, Pazdan, Dzalamidze, Gajos, Świderski, Tuszyński. Jedyną bramkę dla Jagielloni w tym meczu strzelił Patryk Tuszyński z rzutu karnego na trzy minuty przed końcem spotkania.

Czy Jagiellonie stać na ogranie Lecha? Na pewno poznaniacy są zdecydowanym faworytem meczu, ale też nie można białostocczan lekceważyć. Pokazywali już wielokrotnie, ze są bardzo nieobliczalni, grają nierówno,. Ale nie ma co ukrywać: Jagiellonia potrafi zaskoczyć.

Dla obu drużyn rywalizacja ma ogromne znaczenie w kontekście utrzymania szans na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Jeśli ktokolwiek chce nawiązać walkę z Legią, musi ten mecz bezwarunkowo wygrać. Dlatego też warto śledzić meczyki on line, obejrzeć spotkana za naszym pośrednictwem. W Poznaniu szykuje się arcyciekawe widowisko.
Początek pojedynku w najbliższy piątek o godzinie 20:30. To idealny czas, by wygodnie usiąść w fotelu i rozkoszować się rywalizację dwóch drużyn, które w tym sezonie pokazują wysokie aspiracje. Być może już niebawem to właśnie one będą nas reprezentować w europejskich rozgrywkach. Warto poznać ich siłę.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok

Podobne artykuły