Zapowiedź: Legia Warszawa – Metalist Charków

Już w czwartek szóstego listopada czeka nas niebywałe święto polskiej piłki nożnej, Legia gra czwartą kolejkę fazy grupowej Ligi Europy, niby nic niezwykłego, natomiast już teraz warszawski zespół ma szansę na awans i wyjście z grupy, a to oznacza grę wiosną w europejskich pucharach, coś czego dawno nie przeżywaliśmy.

Jakie warunki trzeba spełnić? Niestety, nie wystarczy wygrać meczu. Legia podejmować będzie na własnym obiekcie ukraiński zespół Metalista Charków, jednak w wypadku, kiedy to Polacy zwyciężą muszą jeszcze obserwować mecz rozgrywany w Belgii, gdzie Lokeren walczyć będzie tak naprawdę o jeszcze szanse na awans z tureckim Trabzonsporem. W przypadku zwycięstwa Turków – Legia powiększyłaby swoją przewagę do dziewięciu oczek, co w konsekwencji dwóch pozostałych spotkań da Polakom awans. Legia nawet nie musi wygrywać, jeśli będą liczyć na rywali z Turcji, gdyż nawet remis z Metalistem w przypadku porażki Lokeren daje Legii dziesięć punktów, przy trzech Lokeren, a więc również oznacza awans. Nie pozostawajmy jednak minimalistami i liczmy na zwycięstwo.

Legia może liczyć na pewno na stadion pełen fantastycznych i fanatycznie oddanych kibiców, którzy na pewno będą mocno wspierać swój zespół. Niestety najlepszy piłkarz tej jesieni w drużynie legionistów Miroslav Radović leczy uraz i nie będzie mógł wystąpić w meczach jeszcze dość długi okres. Schedę po nim przejął Ondrej Duda, który radzi sobie coraz lepiej, ale jednak nie jest to ta sama klasa co Serb. Słowak zagrał bardzo przeciętne zawody w środku tygodnia, kiedy Legia grała w pucharze Polski z Pogonią Szczecin, zwyciężając dopiero po dogrywce 3:1. Natomiast bardzo dobre zawody rozegrał podczas ligowej potyczki, kiedy to na Łazienkowską przybył chorzowski Ruch, Legia chociaż oszczędzała większość graczy na mecz z Metalistem – zdołała pokonać będący z fatalnym dołku zespół ze Śląska.

Szansą Ukraińców jest… to, że nie mają wyjścia, porażka przekreśla definitywnie ich marzenia o wyjściu z grupy. Zero punktów w trzech spotkaniach Metliasta stawia Legię w roli murowanego faworyta, ale wszystko zawsze może się zdarzyć. Na Ukrainie Legia pokonała Metalist 1:0.

Podobne artykuły