Zapowiedź: Lokeren - Legia Warszawa

Legia Warszawa to na pewno drużyna tej jesieni, jeśli chodzi o polską piłkę nożną. Owszem, rozpoczęli bardzo niefortunnie, kiedy to odpadli przy zielonym stoliku przez błąd kierownictwa drużyny i o Lidze Mistrzów znowu możemy tylko pomarzyć. Tymczasem zespół ze stolicy kraju pokazał charakter i po awansie do fazy grupowej Ligi Europy pokazuje swoją prawdziwą wartość.

Po losowaniu i ukazaniu się Legii w grupie L, ostatniej z grup można było usłyszeć głosy, że może być ciężko legionistom awansować – razem z nimi w tej grupie znalazły się zespoły z Belgii – Lokeren, Turcji – Trabzonspor i Ukrainy – Metalist Charków, ten ostatni wcześniej wyeliminował inny polski zespół – Ruch Chorzów.

Tymczasem Legia grała bardzo dobrze, pokazują duże doświadczenie w trudnych chwilach, po kolei pokonywali wszystkich rywali, wprawdzie każdego bardzo skromnie po strzelając tylko jedną bramkę, ale nie tracili przy tym żadnego gola. Bardzo ważne zwycięstwa zanotowali w dwóch meczach wyjazdowych, kiedy to przyszło im grać na gorącym terenie w Turcji oraz w zmagającej się z wielkimi problemami politycznymi – Ukrainie.

Trzy zwycięstwa to było bardzo wiele, ale kiedy w ostatniej kolejce na własnym stadionie Legia po strzeleniu dwóch goli i straceniu jednego zgromadziła dwanaście punktów i zapewniła sobie awans z grupy – wreszcie uszło napięcie z piłkarzy, trenera, sztabu i wszystkich kibiców, nie tylko tych z Warszawy, ale i z całej Polski.

Teraz piąta kolejka, Legia jest już pewna awansu, więc może zagrać spokojnie na belgijskiej ziemi z miejscowym Lokeren, ale czy trener Henning Berg zdecyduje się wystawić zawodników rezerwowych? Gdyby przegrali, a Trabzonspor wygrał na własnym terenie z Metalistem Charków to Turcy zbliżyliby się do Legii na ledwie dwa punkty, a w ostatniej, szóstej kolejce właśnie będzie miało miejsce bezpośrednie spotkanie pomiędzy Trabzonsporem a Legią Warszawa – wtedy wynik tego meczu zadecyduje kto wygra grupę L. Oczywiście wszyscy trzymam kciuki za Legię, niech wygrywają już do końca.

Podobne artykuły