Zapowiedź: Manchester City – Bayern Monachium

W obecnej edycji Ligi Mistrzów w fazie grupowej wydaje się, że nieco brakuje nam mocno emocjonujących starć wręcz gigantów, być może to wynika z reorganizacji eliminacji do Ligi Mistrzów, gdzie większe szanse na awans do fazy grupowej mają nieco słabsze zespoły, przez co brakuje nam pojedynków najlepszych drużyn na tym etapie. Na całe szczęście jeszcze rywalizacje takie jak PSG z Barceloną czy Arsenalu z Borussią się zdarzają, podobnie jak ta w grupie E – Manchesteru City z Bayernem Monachium
Szanse jednak nie są wyrównane według specjalistów, gdyż Bayern jest tutaj zdecydowanym faworytem. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że drużyna z Monachium ma bardzo mocny zespół oraz również szeroką, równie mocną ławkę rezerwowych, ale też jest w znakomitej formie – do tej pory w Lidze Mistrzów zdobyli komplet punktów, wygrywając wszystkie dotychczasowe mecze, w tym także mieści się pogrom AS Romy – siedem do jednego. Oprócz tego w Bundeslidze Bawarczykom wiedzie się bardzo dobrze, są pewnym liderem, wygrywają mecz za meczem, rzadko notując słabsze mecze. W poprzednim spotkaniu z Manchesterem City także zwyciężyli – wprawdzie tylko jeden do zera, ale to oni są liderami tej grupy.
Manchester City ma zgoła odmienne nastroje, można wręcz stwierdzić, że The Citizens nie potrafią grać w Lidze Mistrzów. O ile w lidze angielskiej jeszcze sobie radzą całkiem nieźle, chociaż Chelsea ucieka bardzo zdecydowanie i o obronę mistrzowskiego tytułu może być bardzo ciężko to sytuacja w tabeli City nie jest taka zła, gorzej jednak z ostatnią formą i grą.

A w Lidze Mistrzów? Jest jeszcze gorzej, po czterech meczach ledwie dwa punkty, co daje ostatnie miejsce w grupie. Cztery punkty ma AS Roma i CSKA Moskwa – przy porażce z Bayernem i wygraniu meczu przez któryś z dwójki Roma – CSKA, City praktycznie traci szanse na dalszą grę w Lidze Mistrzów, pozostanie im jedynie walka o trzecią pozycję, która daje jeszcze prawo do gry w fazie pucharowej Ligi Europy, ale i to miejsce nie jest pewne w przypadku Manchesteru.

Podobne artykuły