Zapowiedź: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

Zapowiedź: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

Zagrają przeciwko siebie drużyny, które w tym sezonie są jednymi z najbardziej bramkostrzelnych teamów w Ekstraklasie. Stawka pojedynku równie wysoka. Ten, kto wygra, zbędzie miał szansę na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Zanik przejdziemy do zapowiedzi jednego z najciekawiej zapowiadających się pojedynków piłkarskich w Polsce w najbliższy weekend, spójrzmy, jak kształtuje się tabela rozgrywek. Liderem, zdecydowanym, jest Legia Warszawa, która jak na razie na sowim koncie zgromadziła 46 punków. Na drugim miejscu znajduje się Jagiellonia Białystok z sumą 41 punktów. Trzeci jest Lech Poznań, który zdobył 40. Czwarte miejsce okupuje Śląsk Wrocław (gromadził 38 punktów). Kolejne miejsca przypadają: piąte Górnikowi Zabrze (35 punktów), szóste Wiśle Kraków (34), siódme Podbeskidziu (33) i ósme Lechii Gdańsk (32). Jak widać, osiem drużyn walczących o grupę mistrzowską spisuje się przeciętnie, podium staje się silne, ale przecież i Podbeskidzie nie straciło jeszcze szansy na to, by wywalczyć miejsce gwarantujące szanse gry w Lidze Europejskiej. Na pewno szanse są mniejsze, niż te które posiada Jagiellonia (zajmująca drugie miejsce), ale wciąż Podbeskidzie jest w grze. Toteż mecz w Bielsku-Białej wydaje się być zapowiedzią wielkich emocji.

Jak zagrały oba kluby w miniony weekend?
Podbeskidzie gościło w Zabrzu, tam z miejscowym Górnikiem zremisowało 3:3, choć do przerwy goście przegrywali już 3:1. Podbeskidzie wystąpiło w składzie: Zając, Tomasik, Konieczny, Stano, Kolcak, Sokołowski, Chmiel (Dariusz Kołodziej 90.), Iwański, Deja, Śpiączka (Robert Demjan 68.), Korzym (Piotr Malinowski 46.). Bramki dla Podbeskidzia zdobywali: Damian Chmiel (dwie) i Bartosz Śpiączka.
Z kolei Jagiellonia z boiska schodziło w swoim meczu w roli wygranego. Przed własną publicznością białostocczanie pokonali Górnika Łęczną 2:1.

Jagiellonia zagrała w składzie: Drągowski, Modelski, Tarasovs, Madera, Popchadze (Łukasz Tymiński 59.), Romanczuk (Rafał Augustyniak 76.), Grzyb, Tuszyński (Nika Dzalamidze 34.), Gajos, Mackiewicz, Piątkowski. Obie bramki dla gospodarzy w tym pojedynku zdobył Mateusz Piątkowski stając się bohaterem meczu.

Czego się można spodziewać w Bielsko-Białej? To może być mecz walki. Obie drużyny grają o całkiem ważne cele. Jagiellonia nie może sobie pozwolić na porażkę, nawet remis może sprawić jej spore kłopoty. Do końca sezonu wprawdzie jeszcze wiele meczów, niemniej czołówka jest bardzo blisko siebie. Jagiellonia nie ma dużej przewagi punktowej, toteż każdy nieudany mecz może doprowadzić do spadku na niższe miejsce w tabeli, a to w konsekwencji może odebrać możliwość gry w Lidze Europejskiej. A Jagiellonia w pucharach bardzo chciałaby zagrać. Czy się uda? Trzeba pokonać Podbeskidzie. Jagiellonia na ten mecz jedzie w roli faworyta, ale… gospodarze nie są chłopcem do bicia.

Podbeskidzie w naszej Ekstraklasie już kilkukrotnie udowadniała, że ma spore aspiracje, wprawdzie kadra nie jest tak silna, jak w Warszawie czy Gdańsku, ale na pewno jest t team bardzo ambitnych piłkarzy. A to niekiedy jest dodatkowym zawodnikiem na boisku. Dlatego też w meczu z Jagiellonią w żadnym wypadku Podbeskidzia nie można skazywać na pożarcie. Zmierzą się ze sobą dwie równorzędne drużyny i w zasadzie rozstrzygniecie może być uzależnione tylko od dyspozycji dnia.

Co ciekaw, na wygranej Podbeskidzia zyskać może nie tylko sam zwycięzca tego pojedynku. Przecież w innym spotkaniu nadchodzącej kolejki Lech podejmie Legię, tam rozstrzygniecie na korzyść gospodarza sprawi, że w czołówce Ekstraklasy zrobi się ogromny ścisk, co doda pikanterii tegorocznym rozgrywkom. Toteż warto ten mecz na żywo obejrzeć i śledzić to, co będzie się działo w Bielsku-Białej. Tam na murawie mogą się też ważyć losy mistrzostwa kraju.

Tylko z nami obejrzycie wszystkie mecze Ekstraklasy, meczyki on line w dużej rozdzielności i wysokiej jakości. Zapewne każdy fan piłki nożnej nie może przegapić tego weekendu. Mecz Podbeskidzia z Jagiellonią już w niedzielę o godzinie 15:30. Zapraszamy fanów futbolu.

Podobne artykuły