Zapowiedź: Pogoń Szczecin - Lech Poznań

Wreszcie po bardzo długiej przerwie zimowej wraca na nasze polskie boiska nasza rodzima T-Mobile Ekstraklasa. Głód polskiej kopanej chyba doskwiera już wszystkim fanom piłki w Polsce, w ten weekend wreszcie będziemy mogli zaspokoić swoje potrzeby, zarówno na żywo na stadionie jak i online w Internecie.

Prawdziwy szlagier czeka nas już na początek rundy - do Szczecina przyjeżdża Lech Poznań, jeden z odwiecznych rywali szczecińskiej Pogoni. Animozji na linii Poznań - Szczecin jest tak wiele, że trudno byłoby je wszystkie wymienić, ale też jest wzajemny szacunek, kiedy Pogoń spadała z ligi w marnym stylu i była niszczona od wewnątrz, Poznaniacy śpiewali, żeby Portowcy szybko wracali. To taka specyficzna relacja.
W Szczecinie ciągle mają w pamięci ostatnie pięć do jednego, kiedy to Pogoń ograła Lecha jak dziecko. Wynik ten na długo zagościł w głowach sympatyków Szczecina, którzy mają nadzieje, że i tym razem Robak będzie potrafił znaleźć sposób na bramkarza Lecha.

Ciekawie będzie nie tylko na boiskach, w ramach abolicji zakazowej dojdzie do skutku wyjazd do Szczecina poznańskich kibiców, którzy otrzymają tysiąc wejściówek. Ciężko jednak stwierdzić czy tyle ich będzie, gdyż decyzja, że mogą przyjechać zapadłą dość późno, a wiadomo, że takie rzeczy ciężko planować w kilka dni. Niemniej Poznaniaków na pewno będzie kilkuset, więc gorąca atmosfera murowana.
Po drugiej stronie szykują się fani Pogoni, którzy przez zimę zbierali środki na oprawę, którą mają zaprezentować właśnie na tym spotkaniu. Mecze z Lechem zawsze przyciągają na trybuny więcej kibiców, więc możemy spodziewać się ponad dziesięciotysięcznej frekwencji.
Jeśli chodzi zaś o piłkarskie aspekty to na pewno znacząco wzmocnił się zimą Lech, w Poznaniu chyba doszli do wniosku, że takim składem, a przede wszystkim wąską ławką nie da się dogonić Legii czy wywalczyć miejsca gwarantującego grę w Europie. Największym wzmocnieniem określa się Kadara oraz Djouma, obydwoje znajdują się we wszelakich rankingach jako najpoważniejsze wzmocnienia całej ligi. Lech stawia na sprawdzony model scoutingu, a ten ostatnio odnosił spektakularne sukcesy, jeśli chodzi o ściąganie bardzo dobrych piłkarzy jak chociażby Stilić, Rudnevs czy Lovrencsics. Kadar to obrońca, który ma połatać dziury w poznańskiej defensywie, zaś pomoc wzmocnił właśnie Djoum, który nie przekonał do siebie włodarzy Anderlechtu, ale już w Rodzie Kerkade występował regularnie dodatkowo do Poznania przybył też 21-letni Węgier David Holman, który trafił z Ferencvarosu Budapeszt. Kierunek węgierski został bardzo modny w Grodzie Przemysława.

Pogoń Szczecin bez spektakularnych transferów, ale wiele osób liczy na osobę Michała Janoty, wprawdzie jego występ w spotkaniu z Lechem jest wielką niewiadomą, ze względu na jakieś braki, o których wspominał trener Kocian, tak w perspektywie rundy wiosennej były piłkarz Korony może obudzić się w Szczecinie i stać się prawdziwym wzmocnieniem. Nie wiele też wiadomo jak prezentuje się nowy nabytek - Kamess, ale testowany był dość długo, więc w Szczecinie pozostaje kibicom zaufanie sztabowi szkoleniowemu.

Siłą Pogoni będzie jednak zgranie, kolektyw. Drużyna też nie odniosła znaczących osłabień, chociaż wypożyczenie Macieja Dąbrowskiego do Zagłębia Lubin wiele osób traktuje jako gol samobójczy, gdyż obrońca raczej nie zawodził, a wielokrotnie był bardzo przydatny również w pomocy czy w ataku popisując się rajdami przez pół boiska.
Do rundy wiosennej Lech przygotowywał się na dwóch zgrupowaniach w tureckim Belek, gdzie rozegrali serię sparingów. Pogoń natomiast przygotowania również podzieliła na dwie części, ale pierwsze dni spędzili w Polsce, trenując w Pogorzelicy, następnie dopiero wylecieli do ciepłej tureckiej Antalyi.
Spotkanie już kilka dni przed rozpoczęciem elektryzuje, wiele osób nie może się doczekać, do tego dochodzi głód polskiej piłki spowodowany długą zimową przerwą. Na pewno oglądając ten mecz żaden fan polskiej piłki się nie zawiedzie, nie zabraknie emocji na boisku jak i na trybunach.

Podobne artykuły