1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Zapowiedź: Polska - Katar
Zapowiedź: Polska - Katar
Pixabay.com
Piotr

Zapowiedź: Polska - Katar

Liczyliśmy na medal, ale przez rozpoczęciem Mistrzostw Świata chyba nikt nie przypuszczał, że w walce o wielki finał spotkamy się z gospodarzami imprezy, reprezentacją Kataru. Azjaci jak dotąd wielkich sukcesów w ręcznej nie odnosili, tyle że obecna drużyna Kataru to team dość nietuzinkowy. Już dziś wielkie starcie dwóch najbardziej nieprzewidywalnych drużyn imprezy.Polska drużyna gra nierówno, a co za tym idzie, trudno powiedzieć, jaką formę będą mieli w dzisiejszym meczu. Niemniej stawka ogromna i trudno przy[puszczać, by ktokolwiek się tu oszczędzał. Półfinał Mistrzostw Świata w piłce ręcznej to nie przelewki.

Wciąż pamiętamy przykre porażki z Niemcami i Danią, ale potem przyszły znakomite zwycięstwa z silną Szwecją i potężną Chorwacją. Z każdym meczem nasza drużyna na tych mistrzostwach gra coraz lepiej, a to sprawie, że dzisiejszy mecz on line będzie niesamowitym widowiskiem, jakiego żadnemu kibicowi przegapić nie wolno.

Na parkiecie zaprezentujemy się w całej okazałości z genialnym Sławomirem Szmalem w bramce, który – niewykluczone –zostanie okrzyknięty najbardziej wartościowym zawodnikiem całych mistrzostw. Swoją doskonałą dyspozycję już potwierdził.Naprzeciwko polskiej reprezentacji stanie dziś drużyna gospodarzy, ekipa Kataru. To specyficzny team, przed mistrzostwami trudno było stawiać tę reprezentację w roli faworytów. Niemniej transfery zawodników są tu bardzo znamienne, katarscy szejkowie nie szczędzili środków, okazało się, że paszporty na czas imprezy zmieniło wielu znakomitych piłkarzy ręcznych z Europy, w tym Sarić (grający wcześniej dla reprezentacji Serbii i Czarnogóry, później Bośni i Hercegowiny, obecnie zawodnik FC Barcelona), do tego koszulkę Kataru przywdział Grco, Damjanović, Marković, Stojanović, Capote, Vidal, Roine. Zaciężni stworzyli świetny zespół, który pokazał, że stać go na najlepsze wyniki i Katar awansował aż do półfinału mistrzostw.Dziś o 16:30 rozegrany zostanie pojedynek, którego stawką będzie finał imprezy. Czy Polska wygra? Mamy nadzieję, że tak się stanie. Trzymamy kciuki i zapraszamy na transmisję, mecz na żywot tylko u nas.