Zapowiedź: Śląsk Wrocław - Lech Poznań. Starcie klubów z wysokimi aspiracjami

Są takie spotkania, kiedy ważna jest nie tylko piłka, ale również tak zwana otoczka, najczęściej są to mecze derbowe, ale również rywalizacje wielkich, konkurujących ze sobą miast. Tak będzie w ramach czternastej kolejki ligowe w rozgrywkach o tytuł mistrza Polski, gdzie Śląsk Wrocław podejmie na własnym stadionie poznańskiego Lecha.

Patrząc na tabelę wydaje się, że łatwo jest wskazać faworyta, Śląsk zajmuje trzecie miejsce w tabeli, na pewno jest zespołem będącym na fali, ostatnio rozbijając w lidze Lechię Gdańsk aż 4:1, a wcześniej 3:0 Piasta Gliwice, tracąc punkty trzy kolejki wstecz, kiedy to zremisował z Podbeskidziem 2:2, ale wcześniej pokonując Koronę i Górnik Łęczna. Widać jakąś stabilizację w tym zespole, wreszcie wszystko funkcjonuje tak, jakby chcieli wszyscy we Wrocławiu. Drugą młodość przeżywa, powołany do reprezentacji i zaliczający świetne występy przeciwko Niemcom i Szkotom, Sebastian Mila. Jest jednak jeden szczegół – w środku tygodnia Śląsk grał mecz pucharowy przeciwko Stali Stalowa Wola, w pewnym momencie rzutu karnego nie wykorzystał właśnie Sebastian Mila, a jedyną bramkę Śląsk strzelił w 87 minucie, wygrywając skromnie i po przeciętnym spotkaniu. Jest to jakaś szansa na słabszą dyspozycję, której będzie na pewno szukać poznańska lokomotywa.

Lech gra mocno w kartkę, zajmuje szóste miejsce, ale tracąc tylko trzy punkty do Śląska, które właśnie ma szanse odrobić w bezpośrednim starciu. Jednak aspiracje jednych i drugich sięgają wyżej – ich celem jest dogonienie warszawskiej Legii i walka o mistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce Lech zwyciężył dość skromnie 1:0 z Górnikiem Łęczna, natomiast jeszcze wcześniej tylko zremisował z jedną z najsłabszych drużyn ligi – Koroną Kielce 2:2. Pamiętamy jednak, że ten sam Lech wywiózł punkt z Warszawy ze starcia z Legią oraz potrafił też strzelać jak na zawołanie, kiedy to pokonywał GKS Bełchatów aż 5:0 czy Zawiszę Bydgoszcz 6:2.

Smaczków dookoła meczu jest pełno, obydwóm drużynom musi zależeć na zwycięstwie, aby utrzymać się w czubie tabeli. Na pewno będzie to emocjonujący pojedynek.

Podobne artykuły