Zapowiedź spotkania Polska-Argentyna
fot. youtube.com

Zapowiedź spotkania Polska-Argentyna

Już dziś o godzinie 20:00, swój decydujący mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 w Katarze rozegra reprezentacja Polski. Naszym piłkarzom udało się przełamać niechlubną passę i w końcu po wielu latach oczekiwania trzeci mecz fazy grupowej nie będzie dla Polaków meczem o honor. Wszystko dzięki dobrym wynikom, które udało się osiągnąć naszym piłkarzom w poprzednich meczach z Meksykiem oraz Arabią Saudyjską. Obecnie sytuacja wygląda tak, że awans do 1/8 finału całkowicie zależy od poczynań zawodników i jeśli spiszą się dobrze to nie trzeba będzie oglądać się na rezultat równolegle rozgrywanego meczu Meksyku z Arabią Saudyjską.

Kibice oglądający występy naszej reprezentacji na dużych turniejach przyzwyczaili się do tego, że zwykle odpadamy z mistrzostw już po fazie grupowej. W przypadku mistrzostw kontynentu ta zła passa została przełamana w 2016 roku. Obecnie są za to spore szanse na wyjście z grupy Mistrzostw Świata dzięki wcześniejszym rezultatom.

Aktualna sytuacja w tabeli grupy C

Po dwóch kolejkach, sytuacja wygląda lepiej niż dobrze. Na czele grupy jest z dorobkiem 4 punktów. Drugie miejsce zajmuje Argentyna, która wywalczyła 3 punkty. Trzecią pozycję zajmuje Arabia Saudyjska, która co prawda wywalczyła lepszy rezultat w bezpośrednim meczu z Argentyńczykami, ale ma lepszy bilans bramkowy, który znajduje się wyżej na liście czynników decydujących o pozycji w grupie. Ostatnie miejsce z dorobkiem jednego punktu zajmuje Meksyk.

W ostatniej kolejce zostaną rozegrane dwa spotkania o tej samej godzinie. Polska zmierzy się z Argentyną, natomiast Meksyk podejmie Arabię Saudyjską. Sytuacja w grupie jest na tyle ciekawa, że każda z drużyn ma jeszcze szansę na awans do 1/8 finału i każdej ekipie grozi odpadnięcie w fazie grupowej. Wszystko wyjaśni się około godziny 22:00 czasu polskiego, gdy oba mecze dobiegną końca.

Ostatnie mecze obu zespołów na Mistrzostwach Świata w Katarze

Jeśli chodzi o naszego dzisiejszego rywala to w pierwszej kolejce fazy grupowej Argentyńczycy sensacyjnie ulegli Arabii Saudyjskiej i przegrali mecz wynikiem 1:2. W drugiej kolejce udało się jednak pokonać Meksyk 2:0. W przypadku Polski, po bezbramkowym remisie z Meksykiem, przyszła wygrana 2:0 z Arabią Saudyjską. Można więc zauważyć, że lepiej spisali się nasi gracze, ale to wcale nie oznacza, że są faworytami dzisiejszego meczu z Argentyną. Jest to bowiem klasowa drużyna, która z pewnością zrobi wszystko, aby wyjść z grupy z pierwszego miejsca i uniknąć konfrontacji z silną reprezentacją Francji, która najpewniej wygra swoją grupę. Aby to osiągnąć, konieczne jest zainkasowanie trzech punktów w dzisiejszym meczu.

Składy obu reprezentacji na mecz Polska - Argentyna

Trudno jest spodziewać się jakichś fajerwerków i ogromnych zmian w składach obu ekip, tym bardziej, że wygrały one swoje ostatnie mecze. Niczego nie można jednak być pewnym, ponieważ już w poprzedniej kolejce spodziewano się podobnego ustawienia reprezentacji Polski jak z ekipą z Meksyku, jednak okazało się, że selekcjoner Czesław Michniewicz postawił na grę dwoma napastnikami. Jak będzie to wyglądało dzisiaj? Dowiemy się tego na krótko przed meczem. Zasada jednak mówi jasno, że nie zmienia się zwycięskiego składu, więc nie powinniśmy spodziewać się dużych roszad w kadrze Polski i Argentyny.

Korespondencyjny pojedynek z Meksykiem

Praktycznie od zakończenia meczu Polski z Arabią Saudyjską i Argentyny z Meksykiem, kibice żyją możliwymi wariantami awansu naszej reprezentacji do 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Najkorzystniejsza byłaby wygrana z Argentyną, ponieważ wówczas nie trzeba martwić się wynikiem meczu Meksyku z Arabią Saudyjską. Taki wariant daje nam pierwsze miejsce i mecz z drugą drużyną grupy D. Równie dobry jest remis, dający minimum 2 miejsce bez względu na wynik drugiego spotkania.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że Argentyna będzie dążyć do tego, aby za wszelką cenę wygrać dzisiejszy mecz, ponieważ tylko taki wariant jest bezpieczny dla Leo Messiego i spółki. W przypadku minimalnej porażki trzeba będzie patrzeć na wynik meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem. Wygrana Arabów całkowicie odbiera nam szanse na awans, ale niska wygrana Meksyku sprawia, że będziemy mieć lepszy bilans bramkowy, który jest najważniejszy jeśli obie drużyny mają tyle samo punktów.

W przypadku równego bilansu bramkowego, o miejscu w grupie zadecyduje punktacja fair play. Lepsza będzie drużyna, która uzbierała mniej żółtych i czerwonych kartek. Na ten moment, zarówno w kwestii bilansu bramkowego, jak i kartek, Polska ma niewielką przewagę nad Meksykiem.

Czego można się spodziewać po meczu Polska - Argentyna?

Zarówno w przypadku meczu Polski z Argentyną, jak również Meksyku z Arabią Saudyjską, można spodziewać się zażartej walki o awans. Zapowiada się, że Polacy zagrają raczej z naciskiem na defensywę, jak w przypadku spotkania otwierającego z Meksykiem. Bierna obrona nie jest jednak metodą na Argentynę, o czym przekonali się Meksykanie w drugiej połowie, dlatego nasi piłkarze powinni szukać okazji do groźnych kontrataków. Dobrą wiadomością jest to, że wszystko zależy wyłącznie od nich, a do tego mamy pewien margines błędu w przypadku porażki. Warto zasiąść z optymizmem do dzisiejszego meczu, ponieważ z pewnością Polakom nie zabraknie motywacji ani woli walki.