1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Zbigniew Boniek: Lech Poznań powinien dominować w Ekstraklasie
Zbigniew Boniek: Lech Poznań powinien dominować w Ekstraklasie
mgillert / depositphotos.com
Piotr

Zbigniew Boniek: Lech Poznań powinien dominować w Ekstraklasie

Zbigniew Boniek w programie "Prawda Futbolu" zwrócił uwagę, że z odpowiednim trenerem Lech Poznań powinien dominować w lidze z przewagą 15-18 punktów, co mogłoby stanowić wyzwanie dla takich drużyn jak Legia Warszawa. Niemniej jednak, w praktyce każdy może wygrać z każdym, a kluczowe staje się taktyczne ułożenie drużyn, gdzie te słabsze potrafią lepiej się zorganizować niż zespoły uznawane za mocne.

- Lech Poznań z dobrym trenerem powinien wygrywać ligę z 15-18 pkt. przewagi, może Legia Warszawa mogłaby się im przeciwstawić… To jednak teoria, bo praktyka jest taka, że każdy może wygrać z każdym. Dlaczego? Bo drużyny słabsze są lepiej poukładane taktycznie, niż drużyny mocne - powiedział były prezes PZPN.

Obecnie drużyna Johna van den Broma plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli. Drużyna z Poznania do drugiej w tabeli Jagiellonii Białystok traci obecnie dwa punkty, natomiast do lidera Śląska Wrocławaż siedem punktów. Ostatnie wyniki Lecha nie napawają optymizmem, gdyż zespół Holendra wygrał tylko jedno z pięciu ostatnich spotkań.