1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Znamy skład reprezentacji Polski przed meczem z Austrią!
Znamy skład reprezentacji Polski przed meczem z Austrią!
gints.ivuskans / depositphotos.com
Piotr

Znamy skład reprezentacji Polski przed meczem z Austrią!

Cóż, mamy zaskoczenie! Robert Lewandowski nie wystąpi w podstawowym składzie. O jego grze dyskutowano już od jakiegoś czasu. Wydawało się jednak, że kapitan reprezentacji Polski wystąpi w drugim meczu. Michał Probierz postanowił jednak pójść „na całość” i zapewne Lewandowski będzie zawodnikiem do zmiany, w drugiej połowie meczu.

  • Robert Lewandowski nie zagra w podstawowym składzie w meczu Polski przeciwko Austrii.
  • Decyzja Michała Probierza była dyskutowana, jednak trener postanowił zaryzykować.
  • Lewandowski prawdopodobnie wejdzie na boisko w drugiej połowie.
  • Wynik meczu poznamy tuż przed godziną 20:00.
  • Dobry występ Polaków w pierwszym meczu grupowym mógł wpłynąć na decyzję Probierza.
  • Lewandowski może być kluczowym zawodnikiem w trudnej sytuacji na boisku.

Czy decyzja Michała Probierza jest dobra? Tego dowiemy się tuż przed godziną 20:00, kiedy powinniśmy znać dokładny wynik w meczu pomiędzy Polską a Austrią. Dobry występ Polaków w pierwszym meczu grupowym może być jednym z czynników, dla których Michał Probierz nie wystawia naszego lidera, w podstawowym składzie.

Warto jednak wspomnieć, że Robert Lewandowski może być bardzo istotnym „asem w rękawie” dla całej drużyny. Świeży gracz z tak dużą jakością i doświadczeniem może okazać się kluczowy w momencie, kiedy na boisku sytuacja stanie się problematyczna. 

Aktualnie Michał Probierz stawia głównie na młodych graczy, co przynosi oczekiwane efekty. Nawet jeśli Polska nie wygrywa swoich meczów, smak po meczu jest zdecydowanie mniej gorzki od tego, który jeszcze kibice mieli w ustach, rok wcześniej.

Wydaje się więc, że pozostawienie Roberta Lewandowskiego na ławce rezerwowych może okazać się strategicznie, bardzo dobrą decyzją!

Źródło: TVP SPORT