Historyczny, heroiczny bój. Polska – Niemcy

W pierwszym poważnym sprawdzianie dla naszej reprezentacji przyszło grać od razu z najlepszymi – z obecnymi mistrzami świata z Brazylii, a więc kadrą Niemiec.

Obawy przed tym spotkaniem były jak najbardziej zasadne, wprawdzie eliminacje rozpoczęliśmy od wysokiego zwycięstwa nad Gibraltarem, ale to była raczej oczywistość co pokazali też Irlandczycy, którzy również pokonali „nowe” państwo na piłkarskiej mapie Europy w takim samym stosunku – 7:0.
Przez cały mecz drżały nam serca, kiedy to Niemcy szturmowali naszą bramkę, oddając prawie 30 strzałów w kierunku Wojtka Szczęsnego, który dysponowany był tego dnia znakomicie – wybronił wszystko co powinien, nie dał szans atakującym Niemcom. Najbliżej strzelenia gola był Lukas Podolski, który z woleja kapitalnie uderzył futbolówkę, a ta aż zachwiała poprzeczką naszej bramki.

My staraliśmy wyprowadzać się kontry, jedną z nich zapoczątkowaną od odbioru piłki w defensywie i przeniesieniu ciężaru gry na prawą stronę, gdzie piłka dotarła pod nogi Łukasza Piszczka, który idealnie dośrodkował w pole karne, a wychodzącego Neuera pokonał strzałem głową Arek Milik. Wielka euforia na trybunach, wielka euforia wśród zawodników.
Niemcy nie poddawali się łatwo i dalej atakowali naszą bramkę, w jednej z akcji nasz zawodnik zagrał piłkę ręką, ale sędzia nie gwizdnął rzutu karnego, sami reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów długo nie protestowali.
W drugiej połowie na boisku pojawili się także Mila, Sobota oraz Jędrzejczyk, ten ostatni wszedł za mającego problemy z mięśniami Wawrzyniaka.

Piękną akcję prawą stroną kontynuował Robert Lewandowski, który naprawdę zostawił tego dnia sporo serca na boisku, kapitalnie zastawił się ciałem i idealnie dograł do wbiegającego w pole karne Sebastiana Mili, który mierzonym strzałem nie dał szans Neuerowi. Prowadziliśmy już dwoma bramkami, a Niemcy się po takim ciosie nie byli w stanie podnieść.

Historyczna gloria, Polska – Niemcy 2:0.
Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Wawrzyniak - Grosicki, Krychowiak, Jodłowiec, Rybus - Milik, Lewandowski
Neuer - Ruediger, Hummels, Boateng, Durm - Kramer, Kroos - Bellarabi, Goetze, Schuerrle – Mueller

Podobne artykuły