1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Montella o reprezentacji Polski, przed dzisiejszym meczem!
Montella o reprezentacji Polski, przed dzisiejszym meczem!
m.iacobucci.tiscali.it / depositphotos.com
Piotr
Piotr

Montella o reprezentacji Polski, przed dzisiejszym meczem!

Selekcjoner reprezentacji Turcji został zapytany w dzisiejszym wywiadzie o to, jak ocenia reprezentację Michała Probierza. Montella jest doświadczonym trenerem, który postanowił podzielić się spostrzeżeniami odnośnie naszej kadry. Co ciekawego miał do powiedzenia Włoch? Sprawdźcie sami!

Według włoskiego trenera, Polska cechuje się bardzo podobnym stylem gry do Gruzji, z którą Turcja zmierzy się jako pierwsza, podczas
EURO 2024.

Oczywiście, nie jest to w pełni zbliżony tryb gry do Gruzji, lecz różnice są diametralne i ograniczają się głównie do różnych podstaw w defensywie. Oprócz tego, selekcjoner reprezentacji Turcji wprost przyznał, że Polska jest dość mocnym zespołem, przez co z pewnością włoski trener znów będzie stawiał na balans pomiędzy defensywą, a ofensywą.

Jak słusznie zauważył selekcjoner reprezentacji Turcji, wielu Polaków gra zarówno w jego ojczyźnie (we Włoszech), jak i w tureckich ligach krajowych, tak więc jest to dość spore pole do analizy, które z pewnością zostanie wykorzystane przez doświadczonego trenera i selekcjonera.

Pomimo słabych wyników Montella podkreśla, że reprezentacja Turcji jest zjednoczona, a w drużynie panuje dobra i rodzinna atmosfera, tak więc piłkarze postarają się przełożyć tą atmosferę, także na boisku.