Primera Division: Czas na rehabilitację Barcelony

Hiszpańskie państwo opływa niesamowity news, zdarzenie, Leo Messi na co dzień grający w katalońskiej Barcelonie zrównał się w ilości zdobytych bramek w lidze mistrzów z legendą Realu – Raulem Gonzalezem. O jedno trafienie mniej (70) ma Portugalczyk Ronaldo, również z Realu, chociaż część tych bramek zdobywał grając w Manchesterze United, Messi i Raul – wszystkie dla jednego klubu.

Wracając do rzeczywistości, siódmego listopada rozpoczyna się jedenasta kolejka ligi hiszpańskiej. Ostatnia w tabeli Cordoba podejmować będzie szesnaste Deportivo, jest to jedyny mecz tego dnia.

Już następnego dnia o szesnastej szansę zmazania plamy po ostatniej wpadce z Celtą Vigo będzie miała FC Barcelona, która uda się na mecz do czternastej Almerii. Katalończycy są dopiero na czwartym miejscu, jak na nich – to skandal. Nieco później Getafe ze środka tabeli podejmie walczącego w dole ligi Elche. I wieczorem kolej na następne widowisko, być może absolutną dominację i wiele zdobytych goli, dwunaste Rayo jedzie do Madrytu na mecz z liderem Realem.

Jeszcze tego dnia bohaterowie ostatniej kolejki Celta Vigo, która zajmuje wysokie, szóste miejsce, podejmie na własnym stadionie piętnastą Granadę. Na zakończenie dnia siódma Malaga z dziewiątym Eibarem.

Niedzielę rozpocznie spotkanie pomiędzy piątą odradzająco się Sewillą a będącym w ogonie tabeli Levante, w tym spotkaniu łatwo wskazać faworyta. Wprawdzie między ósmym miejscem zajmowanym przez Villarreal a trzynastym Espanyolu jest spora różnica to możemy oczekiwać dość wyrównanego spotkania, dzielą ich tylko cztery punkty różnicy.

W skoro Villarreal to w ostatniej kolejce ulegli Valencii aż trzy do jednego, która w ramach jedenastej kolejki gościć będzie Basków z Athletic. Zespół z Bilbao w tygodniu zanotował porażkę, po całej długości, odpadając już całkowicie z ligi mistrzów po czterech rozegranych kolejkach. Natomiast w poprzedniej ligowej kolejce Baskowie wygrali z silną Sewillą.

Meczem kończącym kolejkę ligową będzie pojedynek przedostatniego Realu Sociedad z trzecim Atletico Madryt.

Podobne artykuły