Rúben Amorim, trener, wyjaśnił, że to nie tylko jego decyzje, ale postawa zawodników na treningach i w meczach decyduje o ich występach. "Wybieram zawodników, ale to oni mają władzę. Jeśli dobrze trenują i grają w odpowiedni sposób, będą grać” - powiedział Amorim.
- Rúben Amorim wyjaśnia, że to zawodnicy decydują o swoim występie, w zależności od ich postawy na treningach i w meczach.
- Trener komunikuje się z Garnacho i Rashfordem przez WhatsApp po każdym treningu, informując ich o swoich wyborach.
- Amorim zapewnia, że obaj zawodnicy są w porządku, a ich ostatni trening był udany.
- Trener ocenia nie tylko formę na boisku, ale również dietę, zachowanie przed meczami i zaangażowanie.
- Amorim podkreśla, że selekcja jest prostym procesem opartym na analizie wszystkich aspektów gry i postawy zawodników.
Trener zaznaczył, że regularnie komunikuje się z zawodnikami, informując Garnacho i Rashforda o swoich wyborach poprzez WhatsApp po ostatnich treningach. "Są w porządku. Trening poranny był bardzo dobry” - dodał.
Amorim wyjaśnił, że jego wybory są wynikiem dokładnej analizy – uwzględniając nie tylko formę na boisku, ale również postawę poza nim, jak dieta czy zachowanie przed meczem. "Wszystko jest oceniane: trening, zaangażowanie, sposób, w jaki wspierają kolegów z drużyny. To prosta selekcja” – podkreślił.
Decyzja o braku powołania Rashforda i Garnacho do najnowszego meczu wpłynęła na skład drużyny, który wygląda następująco: Onana; De Ligt, Maguire, Licha Martinez; Mazraoui, Ugarte, Fernandes, Dalot; Amad Diallo, Mount, Hojlund.
Źródło: Sky Sports