1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Ruben Vinagre wypożyczony do Legii
Ruben Vinagre wypożyczony do Legii
Mateusz Kostrzewa / Legia.com
Piotr

Ruben Vinagre wypożyczony do Legii

Portugalski wahadłowy Ruben Vinagre został wypożyczony do Legii Warszawa na sezon 2024/25 z opcją wykupu ze Sportingu CP. 25-letni zawodnik ma za sobą występy w Premier League, Championship, Serie A i portugalskiej Primeira Lidze. Ruben Vinagre może grać na pozycji lewego wahadłowego lub obrońcy. Portugalczyk w trakcie swojej kariery występował m.in. w Wolverhampton Wanderers, Olympiakosie SFP, Hull City, Sportingu CP i Hellasie Werona.

  • Ruben Vinagre został wypożyczony do Legii Warszawa na sezon 2024/25 z opcją wykupu ze Sportingu CP.
  • Portugalczyk ma 25 lat i występował m.in. w Premier League, Championship, Serie A oraz Primeira Lidze.
  • Może grać jako lewy wahadłowy lub obrońca.
  • Vinagre był młodzieżowym reprezentantem Portugalii, zdobywając mistrzostwo Europy U17 i U19.
  • Vinagre będzie występował w Legii z numerem 19.

Z klubem ze stadionu Molineaux awansował z Championship do Premier League, gdzie spędził ponad dwa sezony, rozgrywając 35 meczów i osiągnął ćwierćfinał Ligi Europy UEFA. Ze Sportingiem i Olympiakosem grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Przez ostatnie pół sezonu był wypożyczony do występującego w Serie A klubu z Werony, w którym zagrał 12 meczów. Vinagre to były młodzieżowy reprezentant Portugalii, mistrz Europy U17 z 2016 i U19 z 2018 roku. Łącznie w kadrach juniorskich rozegrał 55 meczów.

- Każdy, kogo pytałem o Legię, miał o niej bardzo dobre zdanie. Jestem szczęśliwy trafiając do największego klubu w Polsce. Mam nadzieję, że razem dużo osiągniemy. Chcę pomóc klubowi zdobyć tytuł - wiem, że to bardzo ważne również dla trenera. Jestem zawodnikiem grającym dla drużyny, dobrze czuję się z piłką, chcę wygrywać. Zrobię wszystko dla moich nowych kolegów - powiedział Ruben Vinagre.

- Ruben Vinagre prezentuje odpowiednią klasę piłkarską, potencjał fizyczny i techniczny, żeby wzmocnić rywalizację w zespole. Możliwość jego sprowadzenia jest ważnym przekazem: zawodnik grający w czołowych ligach europejskich może być również zainteresowany grą w Legii. Jakość klubu, infrastruktura, perspektywa walki o tytuły i występy w europejskich pucharach są istotnymi aspektami dla piłkarzy, a Legia pod tym względem ma wiele do zaproponowania. Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika na pozycję lewego wahadłowego, rozważaliśmy wiele opcji. Wierzę, że to będzie dobry wybór - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

Ruben Vinagre będzie występował w Legii Warszawa z numerem 19.