1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Szwajcarzy z dużymi problemami przed EURO 2024!
Szwajcarzy z dużymi problemami przed EURO 2024!
UEFA
Piotr

Szwajcarzy z dużymi problemami przed EURO 2024!

Szwajcaria po pierwszym, wygranym meczu na EURO 2024 chce kontynuować swoją dobrą passę na boisku. Niestety, sytuacja w Niemczech okazała się dla reprezentacji Szwajcarii całkiem nietypowa, ponieważ Szwajcarzy musieli przesunąć swoje sesje treningowe, ze względu na niszczenie murawy, która miała służyć im jako nawierzchnia do treningów.

  • Szwajcaria wygrała pierwszy mecz na EURO 2024, ale napotyka poważne problemy przed kolejnym spotkaniem.
  • Szwajcarzy musieli przesunąć sesje treningowe z powodu zniszczenia murawy, na której mieli trenować.
  • Przyczyną zniszczenia murawy jest obumarcie korzeni trawy w kilku miejscach.
  • Zespół trenuje teraz na boisku VFB Stuttgart i po meczu ze Szkocją przeniesie się na stadion „auf der Waldau”.
  • Zmiana planów treningowych może wpłynąć na przygotowania do meczu ze Szkocją.
  • Szwajcaria pokonała Węgry 3:1 w pierwszym meczu, ale obecne trudności mogą utrudnić kolejne spotkanie.

Czy zmiana sesji treningowych przed meczem ze Szkocją może okazać się kluczowa? Tego dowiemy się jutro. Niemniej jednak, sytuacja reprezentacji Szwajcarii jest z pewnością nietypowa i niekomfortowa dla samych graczy, którzy mogą mieć ustalony dzień, przez sztab trenerski, swojego zespołu.

Jaki jest dokładny powód zniszczonej murawy? Mówi się oficjalnie o obumarciu korzeni trawy w kilku miejscach. Dlatego też, Szwajcarzy zarówno dziś jak i jutro, będą trenować na boisku treningowym drużyny VFB Stuttgart, które będzie zastępować boisko do treningu, które aktualnie było bazą treningową dla zespołu Szwajcarów.

Co więcej, nie jest to ostatnia zmiana. Wiadomo już, że po meczu ze Szkocją, reprezentacja Szwajcarii będzie trenować na jeszcze innym boisku, a mianowicie na stadionie „auf der Waldau”, który będzie nową lokalizacją dla zespołu Szwajcarów. 

Na ten moment, Szwajcarzy weszli bardzo dobrze w
EURO 2024, pokonując Węgrów wynikiem 3:1. Jednak utrudnienia związane z treningami, mogą mieć negatywny wpływ na trudnego przeciwnika, jakim będą bez wątpienia Szkoci.

Źródło: Flashscore.pl