W Portugalii Wielka Trójka

W Portugalii Wielka Trójka

Zapowiada się niesamowita wiosna w lidze portugalskiej. W walce o mistrzowskie trofeum liczą się tylko trzy zespoły, które zdecydowanie przewyższają klasa pozostałe teamy w lidze. Sporting, Benfica i FC Porto są wyjątkowo bogate i mają ogromne aspiracje. Rosną nam europejskie potęgi?

Po rundzie jesiennej liderem ligi portugalskiej jest Sporting Lizbona, na sowim koncie ma 44 punkty, cztery mniej (po 40) mają Benfica i FC Porto. Czwarta w tabeli Brama ma już tylko 29 punktów i zdecydowanie odstaje od prowadzącej trójki. Oczywiście każda z trzech drużyn wcześniej wymienionych ma szansę na mistrzowski tytuł. Zapowiada się niesamowita walka o trofeum, a przy tym walka, w tle której stoją ogromne pieniądze jak się okazuje, w lidze portugalskiej w tym okienku transferowym wydaje się najwięcej, co może nieoczekiwanie sprawić, że w Portugalii wyrośnie prawdziwy Mistrz Europy, który będzie w stanie niebawem z powodzeniem walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Skąd wielkie pieniądze w Portugalii? Tylko te trzy kluby podpisały umowy sponsorskie i odsprzedały prawa telewizyjne za kwotę sięgającą 1,3 miliarda Euro! Tak potężnych środków, jeśli nie zostaną one zmarnotrawione, można użyć do zbudowania europejskiej potęgi futbolowej. Naturalnie z nami obejrzycie wszystkie pojedynki Sportingu, Benfici i FC Porto, mecze online hd. Atrakcji nie będzie brakowało.

Należy dodatkowo zakładać, że wszystkie te kluby pomnożą swój kapitał sprzedając utalentowana młodzież. Kluby portugalskie od lat szczycą się tym, że sprowadzają na Półwysep Iberyjski znakomitych piłkarzy z Ameryki Południowej, szlifują piłkarskie talenty i odsprzedają je ze znacznym zyskiem do lig zachodnich, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch czy też Anglii.

Mimo ogromnych środków, jakie wpłynęły na konta piłkarskich gigantów z Portugalii, na razie niewiele mówi się na temat potencjalnych transferów. Mimo, że okienko transferowe rozkręciło się na dobre, o tyle w Portugalii nadal łowcy talentów pracują głównie w Ameryce Południowej. Czy to sprawi, że poziom ligi i europejskiego futbolu się poprawi? Dzisiaj trudno powiedzieć, co się może przydarzyć, ale niecierpliwie czekamy do pierwszych wiosennych pojedynków. Dadzą one nam informacje nie tylko na temat ligi, ale również potencjału Portugalii jako reprezentacji przed europejskim czempionatem.

Zachęcamy, śledźcie mecze na zywo za darmo a naszym portalu. Zapewniamy wysoką jakość transmisji, nawet najbardziej egzotycznych lig piłkarskich. Naturalnie nie przegapimy rozpoczęcia piłkarskiej wiosny w Portugalii. Kto zdobędzie tytuł mistrza kraju? Sporting Lizbona, która uważana jest obecnie za najbogatszy klub w kraju, czy może na wyżyny sowich umiejętności wzniosą się piłkarze Porto lub Benfici. Warto śledzić wyniki na zywo i być na bieżąco z rozwojem portugalskiego rozwoju. Przecież jedna z tych drużyn może być przeciwnikiem polskiego klubu, jeśli udałoby się mistrzowi naszego kraju awansować wreszcie do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Start rundy wiosennej w Portugalii już 15 stycznia, piłkarskie rzemiosło w tym kraju rozpocznie się od pojedynku lidera, Sporting Lizbona zagra z CD Tondela (ostatnią drużyną w tabeli rozgrywek).

Podobne artykuły

W Portugalii Wielka Trójka